Bronzový

Čištění uší u jezevčíka.

Máte někdo zkušenost s čištěním uší odvarem z kmínu?
Doplňuji:
O kmínu jsem se dočetla na nějaké diskuzi,kde byl doporučován stařičkým panem veteritářem.Jako prevenci to tam někdo zkoušel a byl spokojený.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Také jsem měla Jožinku z rodinky jezevčíků,tak nějaká péče o uši musela být.Kmín jsem nikdy nezkoušela,nikdo mi to neporadil.Asi záleží dost na tom,zda se jedná o preventivní péči nebo o léčbu.Já osobně preventivně vytírala uši tea tree olejem a nikdy se u mojí feny nerozvinula nějaká ušní nemoc...ten olejíček vysušuje a dezinfikuje zárověň a ještě působí antisepticky,antimikrobiálně a má repelentní účinky.V letních horkách se psovi uši snadno zapaří,vniknou různé plísně,roztoči a vůbec...Pokud se rozhodneš olejíček vyzkoušet,moc to nepřeháněj-stačí uši ošetřit každý druhý-třetí den.A kup si ho v lékárně-značkový....:D
Doplňuji:
Kmín má mírné dezinfekční účinky a působí příznivě na kvasné pochody žaludku...Pokud budeš odvar z kmínu používat preventivně,nic nezkazíš,ale bude to asi jako bys používala odvar z heřmánku...Na preventivní péči o uši psa můžeš používat lecos,dokud nenastane problém,budeš spokojená.

Další odpovědi:

Zlatý

Tak to nemám, ale než kupovat na čištění drahé kapky na veterině, doporučuji koupit ušní kapky v lékárně.
Nakapat, promnout vnější zvukovod a pes otřepáním ze sebe dostane to nejhorší.
Také si myslím, že kapky budou účinnější než odvar.
Poznámka:
Pokud vnitřek ucha zapáchá, jedná se již o zánět atd. a určitě raději lékárnu, veterinu, zkrátka ne kmínový odvar.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.