Vicki

Čištění uší u jezevčíka.

Máte někdo zkušenost s čištěním uší odvarem z kmínu?
Doplňuji:
O kmínu jsem se dočetla na nějaké diskuzi,kde byl doporučován stařičkým panem veteritářem.Jako prevenci to tam někdo zkoušel a byl spokojený.

Nejlepší odpověď
anonym

Také jsem měla Jožinku z rodinky jezevčíků,tak nějaká péče o uši musela být.Kmín jsem nikdy nezkoušela,nikdo mi to neporadil.Asi záleží dost na tom,zda se jedná o preventivní péči nebo o léčbu.Já osobně preventivně vytírala uši tea tree olejem a nikdy se u mojí feny nerozvinula nějaká ušní nemoc…ten olejíček vysušuje a dezinfikuje zárověň a ještě působí antisepticky,an­timikrobiálně a má repelentní účinky.V letních horkách se psovi uši snadno zapaří,vniknou různé plísně,roztoči a vůbec…Pokud se rozhodneš olejíček vyzkoušet,moc to nepřeháněj-stačí uši ošetřit každý druhý-třetí den.A kup si ho v lékárně-značkový…:D
Doplňuji:
Kmín má mírné dezinfekční účinky a působí příznivě na kvasné pochody žaludku…Pokud budeš odvar z kmínu používat preventivně,nic nezkazíš,ale bude to asi jako bys používala odvar z heřmánku…Na preventivní péči o uši psa můžeš používat lecos,dokud nenastane problém,budeš spokojená.

Další odpovědi
www

Tak to nemám, ale než kupovat na čištění drahé kapky na veterině, doporučuji koupit ušní kapky v lékárně.
Nakapat, promnout vnější zvukovod a pes otřepáním ze sebe dostane to nejhorší.
Také si myslím, že kapky budou účinnější než odvar.
Poznámka:
Pokud vnitřek ucha zapáchá, jedná se již o zánět atd. a určitě raději lékárnu, veterinu, zkrátka ne kmínový odvar.