paul1

Čím vylepšit zeminu u hortenzie?

Moc dobře nám neroste. Je v polostínu, ale zemina je asi zásaditá (není tam mech). Doporučuje se pro ni kyselejší zemina . Bylo by vhodné ji občas zalít vodou s mírným obsahem octu? Takovou dávám králíkům – na litr vody cca jednu čajovou lžičku octu.
Je to prevence proti chorobám.

Nejlepší odpověď
elkon

Kyselá zemina neznamená ocet. Je potřeba rašelinu, nebo lesní hrabanku. Ale ať tě nikdo nevidí, hrabanku z lesa nositi, problémy pak třeba míti.

Další odpovědi
Ametyst

Je dobré koupit mulčovací zeminu nebo rašelinu. K okyselení je dobrý síran amonný jako hnojivo. Mají rády bohatou vlhkou zem, a dá se využít i obyčejné nespeciální hnojivo.
Zde je 5 důležitých bodů, jak pěstovat hortenzie:
https://www.gar­deningknowhow­.com/ornamental/shrub­s/hydrangea/5-tips-for-happy-hydrangeas.htm?dic­bo=v4-njQi7tN-1131313560