Adam

Čím se liší NP a CHKO?

Nejlepší odpověď
annas

Národní park – např. Šumava
Chráněná krajinná oblast – např. Litovelské Pomoraví

Definici si zkus najít sám. Budeš to mít rychlejší.
Doplňuji:
Popelko, měl by se naučit sám vyhledávat. Já jsem mu občas něco našla, ale ani nepoděkoval.

Když je to DÚ, může najít něco v učebnici. Určitě jim nedá vyučující nic těžkého, co by nemohli žáci zjistit.

Další odpovědi
škubánek

Šumava je největším národním parkem v ČR, který chrání nejrozsáhlejší horské smrčiny a smíšené horské lesy, nejrozlehlejší horská vrchoviště zde nazývané slatě, nejzachovalejší středoevropskou říční nivu ve Vltavském luhu a mnoho dalších významných biotopů, které jsou domovem velkého počtu rostlinných i živočišných druhů, z nichž některé zde tvoří poslední životaschopné populace v rámci střední Evropy.

1popelka1

Adame, které romantické stavby jsou teda na Ostravsku?? Včera si takovou otázku položil a zajímala by mě odpověď.. Pisni kdyžtak k té otázce, ať je to při sobě… Díky

annas

Popelko, já jsem se domnívala, že píši do diskuze.

1popelka1

Annas, proto se ptám, vyhledávat se mi nechce a ve škole se Adam odpověď určitě dozvěděl… a já taky nevím všechno a zrovna tohle mě zajímá… a odpověď nikde ☹