Pokročilý

Čím se liší DVD-R a DVD+R. ConvertxtoDVD mi na mínusko nechce vypalovat. Kde je problém?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ve fyzické struktuře a trochu i v souborovém systému.

Není spíš problém v mechanice než v programu ? Nemáš nějakou starší verzi ?

Zkus jiný program.

Jinak dej vědět na michal.kolesa@seznam.cz

Další odpovědi:

Zlatý

http://www.odpovedi.cz/…
Doplňuji:

mosoj

DVD + je novější formát a DVD - je starší formát. Formáty jsou vzájemně nekompatibilní. Drtivá většina novějších přehrávačů umí oba formáty.
Vypalovačka, také umí oba formáty.
Používám novější formáty DVD + . Pokud bych svoje DVD někomu poskytoval může se stát, že někdo bude vlastnit přehrávač starší který to
neumí, ale to samé je i naopak. Pouze v PC je 100 % jistota že půjdou oba formáty.

Přepisovatelné jsou značené RW a to umí pouze formát DVD +. DVD RW ve formátu DVD - neexistuje.

Stříbrný

Souhlasím s Michalem i mosojem, akorát mosoj: DVD-RW samozřejmě existují taky, http://www.alza.cz/… Zibner: Problém můžeš mít, máš li nějakou pravěkou vypalovačku, kdysi zdaleka nebylo pravidlem, že umí pluska i mínuska média. (Pokud bys měl problém opačný, že nejde vypálit na plusko, mohlo by to být i kapacitou média: na + se vejde cca o 5,4 MB méně dat.)
Doplňuji:
V případě nejistoty, zda vypalovačka umí vypalovat DVD- média doporučuju použít třeba InfoTool z balíku Nero Toolkit, nemusí se instalovat, ale potřebuje mít nainstalované ASPI. Anebo například demoverzi Alcohol120%, nějakou novější, pokud možno. V obou je ve Vlastnostech mechaniky ukázáno, co umí a co ne.

Stříbrný

Moje odpověď je na odkazu od -mosoj- ale samozřejmě že -cochee- ma pravdu co se týka DVD-RW (tzv.mínusových) mám jich před sebou zrovna několik.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.