Avatar uživatele
RQLM

Čím odstranit lepivé stopy po oboustrané lepicí pásce?

Pod kobercem máme lino a k němu byl koberec přilepen. Jak se na lině zbavím zbytků lepidla?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr před 4645 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Řešil jsem podobnou věc, pomohl líh.
(Doporučuju pro jistotu předem vyzkoušet na linu někde v koutku, jestli nedělá neplechu a nějak ho nepoškozuje.)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Aceton.čikuli,technic­ký benzín,líh a odstraňovač starých nátěrů.Předem ale zkusit na malém kousku lina,aby ho nepoškodil.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Deli

Benzínem, lihem… Na drobnější zbytky postačí odlakovač.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Radius

Já mám sprej: LABEL OFF tak ten bych zkusil. Odstraňuji s ním lepivé stopy po samolepkách a etiketách.
Píší o něm:
Název Label off – aneb „nálepka pryč“ prozrazuje hlavní účel použití tohoto přípravku. Ale to není vše. Jelikož Label Off je směs rozpouštědel zvlášť dobře rozpouštějících lepivé substance, je možné jej s úspěchem použít všude tam, kde potřebujeme odstranit zbytky po lepicích páskách nebo jiné, těžce odstranitelné látky jako jsou dehty a pryskyřice. Navzdory značnému účinku je přípravek šetrný k většině plastů, pouze nesmí být použit na polystyren a polykarbonát. Label Off lze dokonce použít i na kartonu / papírových krabicích.

Label Off funguje velmi jednoduše – stačí nastříkat tenkou vrstvu přípravku na nálepku nebo jiné místo, které chceme očistit a nechat působit cca 2 minuty. Po této době je většinou možné odlepit nálepku beze zbytku. Případné zbytky lze odstranit opětovným nastříkáním Label Off a otřením (papírovou) utěrkou.

před 2942 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pisatel

Těch odstraňovačů lepidla existuje hodně (např. zde: https://www.pac­ksea.cz/odstra­novace-lepidla/). Osobně s nimi mám dobrou zkušenost. Materiál nepoškozují.

Nový příspěvek