RQLM

Čím odstranit lepivé stopy po oboustrané lepicí pásce?

Pod kobercem máme lino a k němu byl koberec přilepen. Jak se na lině zbavím zbytků lepidla?

Nejlepší odpověď
baghira

Řešil jsem podobnou věc, pomohl líh.
(Doporučuju pro jistotu předem vyzkoušet na linu někde v koutku, jestli nedělá neplechu a nějak ho nepoškozuje.)

Další odpovědi
dědapetr

Aceton.čikuli,technic­ký benzín,líh a odstraňovač starých nátěrů.Předem ale zkusit na malém kousku lina,aby ho nepoškodil.

Deli

Benzínem, lihem… Na drobnější zbytky postačí odlakovač.

Radius

Já mám sprej: LABEL OFF tak ten bych zkusil. Odstraňuji s ním lepivé stopy po samolepkách a etiketách.
Píší o něm:
Název Label off – aneb „nálepka pryč“ prozrazuje hlavní účel použití tohoto přípravku. Ale to není vše. Jelikož Label Off je směs rozpouštědel zvlášť dobře rozpouštějících lepivé substance, je možné jej s úspěchem použít všude tam, kde potřebujeme odstranit zbytky po lepicích páskách nebo jiné, těžce odstranitelné látky jako jsou dehty a pryskyřice. Navzdory značnému účinku je přípravek šetrný k většině plastů, pouze nesmí být použit na polystyren a polykarbonát. Label Off lze dokonce použít i na kartonu / papírových krabicích.

Label Off funguje velmi jednoduše – stačí nastříkat tenkou vrstvu přípravku na nálepku nebo jiné místo, které chceme očistit a nechat působit cca 2 minuty. Po této době je většinou možné odlepit nálepku beze zbytku. Případné zbytky lze odstranit opětovným nastříkáním Label Off a otřením (papírovou) utěrkou.

Pisatel

Těch odstraňovačů lepidla existuje hodně (např. zde: https://www.pac­ksea.cz/odstra­novace-lepidla/). Osobně s nimi mám dobrou zkušenost. Materiál nepoškozují.