Lorrien

Čím můžu v receptu nahradit zázvor??

Něco chybí, něco přebývá. Zázvor mi chybí a babička není doma, aby mi půjčila… :D
Doplňuji:
Juch, babička přišla a zachránila mě. Taky mi řekla, že se nemá nahrazovat ničím, a když už, tak nějak, jak mi to tady popisovala paní Damiana. Jestli mi někdo řekne, že mu to nechutná, tak budu příště nahrazovat kyanidem. :D Děkuji za všechny odpovědi. ;)

Nejlepší odpověď
Damiana

To půjde docela těžko. Záleží na tom, zda se jedná o sladký nebo slaný pokrm.
V nouzi nejvyšší snad špetkou mletého chilli nebo koriandru, nebo (u sladkého) také kardamomem, ten má podobnou orientální chuť. V žádném případě bych nezkoušela křen, je sice ostrý, ale výrazný a chuť posune celkově úplně jinam!
Doplňuji:
Také díky. Rádo se stalo! 🙂

Další odpovědi
tom004

Obávám se,že ničím.

anonym

Doporučuji uvařit jídlo, nebo upéct moučník (cukroví), kde zázvor být nemusí. Nahradit jej žádným jiným kořením nelze. Receptů jsou mraky, tak proč nějaký kazit jenom proto, že do něj nemáte potřebné ingredience?

www

Má svoji specifickou vůni i chuť, takže nahradit lze těžko.
Osobně bych zkusil třeba sušený, případně v nouzi nejvyšší křen.