Dvorní šašek

Chybí podle vás českým pohádkám větší sociální diverzita, která odpovídá dnešním liberálním trendům?

Princ homosexuál, princezna nebinární, hlavní hrdinka je černoška, nebo popelka jako moderní feministka?

Nejlepší odpověď
Filip84

Většina našich pohádek je stejně německých, to za prvé. Za druhé, pohádky, ruské, německé, polské, jsou tradiční záležitost, svým způsobem kulturní dědictví. Za třetí, homosexualita byla soudně trestná až do roku 1961, Constitutio Criminalis Theresiana trestá homosexualitu stětím a spálením, například (čl. 74. §. 6). Proto princ homosexuál je blbost, samozřejmě, že byli, ale nebyla z toho věc veřejná. Stejně tak princezna nemohla být nebinární, protože nevěděla, co to je. Hlavní hrdinka také nemohla být černá, protože u nás obecně negři nebyli. Popelka je nejnižší služebná na zámku, to není nějaký výmysl, no a popelka je od toho, že vynáší popel, lítá s vědry s vodou, vynáší vědra z výseren atp. Popelka feministka by dostala metlou a bylo by po feminismu.

Celé jsou to absolutní nesmysly, pramenící z neadekvátního vztahu mezi gramotností a intellektem.

Další odpovědi
Ametyst

Ať si Praha strčí své liberální trendy do klobouku. Zbytek republiky má fakt jiné starosti. Komu chybí diverzita, může se dívat na hollywoodské pohádky, kde je důsledně v každém filmu zastoupeno kazdé etnikum a gender.

elkon

My jsme zde v Česku, netahej sem hovadiny ze západu. Už tak je toho tu dost na zblbnutí lidí.

paul1

Já myslím, že pohádky jsou úplně v pořádku a není nutné je vylepšovat v tomto směru, ztratily by kouzlo. Nedávno skončila v ČT geniální pohádka Lotrando a Zubejda – neumím si představit u ní nějaké změny v naznačeném směru.

Dvorní šašek

elkon: Nikde nepíšu, že po tom bažím.

Dvorní šašek

Ametyst: Co když jsem Pražák? Jak zapadám do vašeho vidění světa?

Ametyst

Dvorní šašek: V Praze sídlí media, a sypou své zvrácené ideologie do “zbytku republiky”. To je pro mě důležitý fakt. Že tam žijí rozumní lidé, kteří s tím nic nezmůžou, je nasnadě. Nic si z toho nedělejte, v Británii je také progresivní Londýn a konzervativní “ zbytek království”.