dust8

Chutná vám avokádo ze supermarketu? Doporučíte? Nebo spíše ze zdravěnky? Chutná vám vůbec? :)

Já to ještě nejedl, ale když to nyní vidím na přední straně letáku Lídlu, tak to asi stojí za to ne?

Odpovědi
Filip84

Ano.
Ano: zelené, déle vydrží.
Ne.
Ano, je to (pro mne) základní potravina: rajčata, papriky (=chili), avokádo, rejže, limeta, atp.

elkon

Nejím, nemá žádnou chuť.

cappuccino

Pokud jsi ho jeste nikdy nejedl, tak si o nem neco precti. Je docela umeni, trefit tu pravou zralost avokada. Nesmi byt ani tvrde, ani moc mekke. To s hnedymi skvrnami uz je vetsinou hnede i vevnitr.
Mam tip od jedne Peruanky: koupit zelene avokado, zabalit ho na 2–3 dny do novin a nechat dozrat.
Je vyborne, kdyz se trochu okoreni. Ja davam cibulku a trochu pepre, sul.
A vyzivne je urcite. Bohuzel, v nasich obchodech predrazene.

Jeste tip na uchovani v lednicce: kdyz ho cele nespotrebujes, vydlabej si jen pulku a druhou pulku dej do lednicky i s peckou a prikryj prazdnou slupkou. Pecka uchova avokado cerstve.