VeRe1983

Chutná mrkvový džus opravdu jako čerstvá mrkev či mrkvový salát?

Nalil jsem si teďka jablko-broskvo-mrkvový džus, který jsem měl skladovaný při pokojové teplotě na zemi v kuchyni a vůbec nechutná po mrkvi, resp. ani po jedné z deklarovaných ovocných příchutí. Chuť je taková neurčitá. Hnusná, zatuchlá. Přitom trvanlivost do 11/2016. Může být zkažený, anebo se jen musí vychladit? Anketa jestli může být zkažený. On bezprostředně nechutná po mrkvi, ale zanechává mrkvový „ocas“. Ano, neprotřebal jsem asi dost, to může být problém. Jinak na prodejně bývá taky skladovaný při pokojový teplotě. Tak snad nepřišel k úhoně během přepravy.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

Ne

… chybí jiná odpověď …
>>> to hlasování je ke chlazení nebo ke zkažení ?
>>> je potřeba protřepat !
>>> vychlazení tomu nepomůže,myslím si,že měl bejt skladovanej v chladu…

Další odpovědi
marci1

Ne

Takovou chuť jako čerstvá mrkev nebude mít nikdy. Nejlépe si jej připravovat čerstvý. 🙂
K Tvé otázce ohledně skladování: Záleží na tom, jestli byl džus otevřený nebo ne. Po otevření je nutno jej uchovávat v chladu a spotřebovat do 3 dnů.

Lamalam

Ne

Nechutná jako čerstvá mrkev.

terry

Ne

Pokud má delší trvanlivost, ani chutnat nemůže. Navíc píšeš o kombinaci chutí. To vše výslednou chuť ovlivňuje.
Zkažený může být, pokud jsi ho na té zemí měl otevřený.
Tak to ber jako zkušenost a tuto značku (nevím jakou) už nekupuj.

Kryšpín

Ne

Záleží kolik je tam ovocného podílu, ale je tam také kyselina sorbová, benzoová a dostatek soli, tudíž každý má z toho jiný požitek

Emefej

Ne

Nechutná.

dejvid11

Ano

gecco

Ne

Kup i chutnou mrkev a juice si z ní udělej…
😉

VeRe1983

Džus byl otevřený až nyní a bezprostředně poté již chutnal špatně, vychlazení nepomohlo. Opravdu nevím, k čemu bych tu chuť přirovnal, je hodně specifická. Specificky hnusná. Jinak píší 100% podíl. Na etiketě jablečná šťáva z koncentrátu 52%, mrkvový protlak 35%, broskvový protlak 13%. Pasterováno, bez umělých barviv a konzervantů. No nic, vyleju to, je to strašný kekel. Doporučuji ostatním nekupovat, je to ultrahnus…kdybych mohl, dám sem odkaz. Ale nevím zda můžu.