Mika Kuba

Chtěla jsem se zeptat co dělat když pes nechce jít ven a bojí se?

Náš pes když se veme do ruky vodítko tak začne utíkat a schovávat se… Nachce chodit ven třeba se počůrá ve výtahu atd. Zkoušeli jsme vzít ven pamlsky a nic. Ani hračky nepomůžou. Prostě vyjdeme pred barák a Náš pes táhne zase zpátky domů. A když někdo bouchne třeba auto je hlasité tak Náš pes už táhne domů tak moc že se to nedá vydržet… je i trochu agresivní. Nechce ani čůrat a kadit Prostě táhne domů Nevím co s tím pomůžete prosím??🙏🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Odpovědi
paul1

Zkuste se poradit tady:

Zdroj: https://psycholog-psu.com/poradna/

da ny

Nedostatek informací z vaší strany.
Mohlo by pomoci:
„Každý pes projevuje svůj strach jinak. Jeden bude odmítat jít ven bez ohledu na vaše nadšení a povzbuzování, druhý se ven odváží, ale bude se většinu cesty krčit a mít stažený ocas. Některý pes může být z nervozity neklidný, dokonce se počůrat dříve, než vyjdete ven.“
5 důvodů, proč se pes bojí chodit ven a jak to překonat
„③ Nezvládnutá socializace
Štěně by mělo být uvedeno do kontaktu s vnějším světem během prvních 14 týdnů svého života – poznat různé lidi, místa, psy i jiná zvířata. Tato socializace má být jemná a postupná. Pes musí nabýt dojmu, že se není čeho bát.
Štěňata, kterým se socializace nedostane, budou mít nejspíš s pobytem venku problém. Mohou se bát téměř úplně všeho, protože to neznají a promeškala štěněčí období objevování, během kterého se vše zvládá lépe. Čím je pes starší, tím těžší a delší socializace bude.“
④ Stěhování
I sebevíc sebevědomý a klidný pes se po přestěhování může zprvu bát chodit ven. To je normální.
⑤ Bolest, nemoc
Mohou to být „pouze“ zarostlé drápky, ….
https://www.vas­chovatel.cz/blog/693-5-duvodu-proc-se-pes-boji-chodit-ven-a-jak-to-prekonat.html

Drap

Netušíme jak je pes starý, Kdy a čeho se začal tako bát, Důvodů může být celá řada. Pomalu s musí zvykat, aby získal sebedůvěru. Vše se musí mnohokrát opakovat a nespěchat. Někde se stala chyba a odnaučit ho to bude obtížnější, Jde však zvládnout všechno