zdennyve

Nevíte, jak se jmenuje hmyz na fotografii, který se objevil na parapetu?

chtěla bych znát název toho hmyzu!

na parapetu mám malé broučky asi 3–4mil.hnědé barvy a při zamáčknutí nehtem lupnou!nacházím je budˇ mrtvé nebo nožičkami nahoře!

Odpovědi
RyuzakiKate

Také je sem tam vídám. Některé z nich mi šikovně polapí masožravka :)
Český název červotoč spížní, latinsky Stegobium paniceum a anglicky drugstore beetle.
Snad by to mělo být ono, mrkněte ještě do odkazu.

Zdroj: https://cit.vfu­.cz/vet-ekologie/rozde­leni_skudcu/cer­votoc_spizni.htm

isteron

Je to príliš malá snímka. Naproti oknu mám topol. Možno to lezie odtiaľ. Sieťka proti hmyzu to zastaví. Ale príde zima, a bude pokoj.

zdennyve

děkuji vám moc za pomoc! a vrhám se na špajsku! snad najdu zdroj! zmátlo mne,že jsem je nalezla jen na parapetech oken!

RyuzakiKate

U mě ve špajzu teda nic není, také jsem to nacházela pouze na parapetu a v ložnici. Něco zajisté bude i na odpovědi isterona, protože u balkónu máme jasany.
Ve špajzu bych se spíš bála potravinových molů, to jsou strašný svině :))