Veronikahaj

Jak se řeší tato úloha (viz níže)?

Chtěla bych se zeptat na jednu úlohu. Procvičuji si úlohy na test a u této si nejsem jistá s řešením.
Měřením se zjistilo, že část povrchu Země o obsahu 1m čtvereční pohltí při kolmém dopadu slunečního záření energii 1330 J za 1 sekundu. Tuto hodnotu vyjadřuje tzv. sluneční konstanta: 1330W / (m čtvereční). Jakou energii slunečního záření pohltí část povrchu Země o obsahu 1km čtvereční za 1 hodinu?
Potřebovala bych u toho zjistit zápis a vzoreček.

Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Drap

Kolik metrů čtverečních má kilometr čtvereční jistě víš, a potom už jde pouze o obyčejné násobení, pokud nebudeme brát v úvahu, mraky a podobně.

Další odpovědi
orwell

Pokud víme, že 1km2 = 1 000 000 m2, a 1h má 3 600 s, neměl by s tím být problém (pokud umíme násobit).

aliendrone

Milá Veronikohuj, na odpověĎ kterou ti poradím nepotřebuješ ani vzoreček a ani nějaký zápis. Stačí jednoduše konstatovat něco jako toto:

Milá pančelko, DEBILNÍ ekopropagační úlohy NEŘEŠÍM, protože si vážím sama sebe. Úloha je hned z první NAPROSTO DEMENTNÍ. Stačí se podívat na definice tzv. sluneční konstanty, což je množství energie záření kolmo dopadajícího na 1m2 ze Slunce ve vzdálenosti 1AU. To je o nějakých pouhých 30W vyšší, než hodnodta zadaná úlohu. Ovšem zaprvé jde o energii VŠECH vlnových délek a nepočítá se průlet (ztráty) atmosfrérou. Zadruhé – v hodinách fyziky jsem nechrápala, takže vím, že různé povrchy mají různou odrazivost (čili schopnost pohlcovat záření). Toto není v úloze nijak specifikováno a tudíž NEMÁ smysl se ptát na KONKRÉTNÍ hodnotu pro NEURČENÝ povrch. Atd., atd.
S nejvyšší úctou pro zelí ve Vašem mozku
Veronika
😄