lenicka1

Jak dlouho musí zaměstnavatel skladovat záznamy o provozu vozidla (puťovky)?

Jak dlouho musí zaměstnavatel skladovat záznamy o provozu vozidla (puťovky), dále doklady pro finanční úřad (pokladnu, banku atd.) Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Zákon o účetnictví (563/1991)
Základní účetní doklady je nutné archivovat po dobu 5 let, účetní závěrky a výroční zprávy pak po dobu 10 let.
Zákon o dani z přidané hodnoty (235/2004 Sb.)
Pokud jde o doklady plátce DPH – pak daňové doklady po dobu 10 let.
___
Takže „puťovky“ stačí skladovat 5 let – od konce daného účetního období (roku).