Koněv

Proč měl Michael Corleone ve filmu Godfather (jak v té restauraci vraždil toho Turka) revolver oblepený izolepou?

Odpovědi
led

Diváci filmov o mafii vedia, že v takom prípade na zbrani nezostávajú žiadne odtlačky.
Ale, či je to naozaj pravda…

arygnoc

v knihe to je vysvetlené.
vo filmovej verzii sa to nepodarilo. našťastie som napred čítal (niekoľkokrát) kni­hu.

nejedná sa o izolepu ale o špeciálnu pásku, na ktorej neostávajú odtlačky prstov.

ale:
to platilo v dobe príbehu.
dnes sa dajú odtlačky prstov sňať prakticky z akéhokoľvek materiálu.

😉