Savier

Chtěl bych vychovávat dítě, jenže nemám ženu. Co teď?

Šlo by adoptovat dítě, pokud jsem sám? Mám stabilní příjem a zázemí.

Nejlepší odpověď
marci1

Situace u adopce je taková, že několikanásobně převyšuje počet žadatelů o adopci nad volnými dětmi k adopci. Čekací doby jsou několikaleté u párů jež čekají na bílé, zdravé miminko. Tyto páry budou mít před tebou přednost, takže by ses spíše nikdy nedočkal. Pokud však tvoje požadavky na dítě budou odlišné od většiny, a tvoje pohnutky k adopci obhájíš u psychologa, neviděla bych to až tak černě. Tzn. dítě rómského etnika nebo s handicapem – starší, případně sourozenci rómského etnika = děti, které by jinak šly do adopce do zahraničí, protože u nás o ně není zájem. Naše úřady mají povinnost tyto děti přednostně umístit v ČR.
🙂

Další odpovědi
Disraeli

Kámo!, první si vyřeš svoje probémy, pak teprve řeš něco takové. ;) Těžko se můžeš postarat o někoho dalšího, když se tak tak zvládáš postarat o sebe a s mnohými problémy si nevíš rady..

Nemluvě ani o tom, že pokud si nedokážeš ani obstarat ženu a počít dítě, těžko se o nějaké to dítě postaráš. Myšleno tak, že pokud dotyčný není schopen něčeho tak triviálního, jako sehnat partnerku, těžko zvládne něco ještě náročnějšího, jako vychovávat dítě.. :/ To je situace, vztah a odpovědnost o úplně jiném levelu.
Bys mu max předával svoje vlastní problémy nebo si je ventiloval na něm. Ale dítě není řešením problémů!

cappuccino

V tvem pripade bude lepsi, kdyz si poridis psa! Tam nenapachas tolik skody!!
A mozna s tim psem, az si trochu srovnas zivot, najdes i zenu. Mozna uz i s ditetem?
Zatim nejsi na dite zraly!

elkon

Najít ženu, tak snadné to je.

Filip84

Savier, chceš být „baron“ a „vévoda“ Savier🤪? 😅 Nechceš, viď? 😅😅 Nemyslíš tu otázku vážně, že ne? 😅😅😅 Že to je opožděnej apríl? 😅😅😅😅 No tak! 🤪😂🤷‍♀️

Podívej se, když se „baroni“ ptají na pakoniny, tak jim taky odpovídám na něco jiného, než se ptají.

Já Ti poradím neinstatní návod, kterak si najít babu nesnadno a ne rychle! 😈 Protože, víš co: instantní řešení nefungují! 😀

  1. Budeš řešit a vyřešíš kulní problém. Prostě Ti ty koule opraví, nebo Ti dají kulní protetiku, ale vyřešíš kulní problém. Buď klidný: kamarádka, kdysi, měla kundí problém, jí ta bambeřice smrděla, jak kanál, to zlatá vagina dentata a Tvůj kulní problém proti tomu!? 🙄 A taky jí ji opravili. 😅
  2. Zajdeš za svým praktikem, popíšeš mu ty svý „strachy“ a požádáš jej o poukaz k psychiatrovi a psychologovi. Praktik by Ti už měl napsat nějaká anxiolytika a (asi, já nejsem lékař!) lehká antidepresiva. Do řiti: Savier! 🙄 Mladý kluk, byt máš svůj, arciť v Ptákolandu (no co, no: v Ptákolandu jsou taky baby, ne? 🙄🤦‍♀️), peníz máš také hezký, co jsi psal, jak jsi se popisoval, kolik měříš a vážíš, no tak jo, no, mohl bys trochu přibrat, jako, ale jinak to asi taky nebude žádná hrůza, s Tebou, ne? 🤷‍♀️ No nečum, nečum: budeš si muset najít nějakou dobře stavěnou, co ji maminka naučila vařit. A ona si Tě vykrmí! 👌😎 Prostě a jednoduše: co furt řešíš!? 🙄🙈
  3. Zajdeš za psychiatrem, nebudeš „dělat barona“, nebrat prášky a tvrdit, že se nic neděje, polemisovat s lékařem, atp., ne, poslechneš na slovo. A ten psycholog Ti musí pomoct, nejprve, s tou sociální fóbií. Herr Švec, vysvětli mi jednu věc: tady je Tě „hodně“, úplně normálně tu funguješ (relativně 😅), a v reálným životě co? V reálným životě Ti nějaká taková „dany“ (dany promine, někdo být jako příklad musí! 😅) ho ukousne, nebo co? Opravdu, vagina dentata je jenom blok, neexistuje! 😅 Máš strach z čeho? Z odmítnutí? To je positivní věc: o jedné babě na světě už víš, že je to kráva (https://www.y­outube.com/wat­ch?v=W1xrXpzYJ­Dw; třeba není, ale pro Tebe, v danou chvíli a daný okamžik: je to kráva! 😀)! Tak …?
  4. Já Tě neznám osobně, a ani třeba tak do podrobna, jak „barony“ („barony“ ani nechci a nepotřebuju tak do podrobná znát, ale „baroni“ jsou vlezlí – no tak, co naděláš, že? 😅 Tady je vůbec vlezlých lidí … 😅), ale jednu věc vím: teď a tady nejsi osoba vhodná pro vztah. Z toho si nic nedělej, to není většina lidí. 😅 Proč? Úzkostně inhibovaný temperament (a úzkostná porucha k tomu, že? 😅 Taký bonus … 😅😅), a s největší pravděpodobností vyhýbavá citová vazba (tady: https://psych­ologie.cz/teo­rie-citove-vazby/ si o tom přečteš, abys věděl 🤓, a tady https://vas-psychoterapeut­.cz/dotaznik.html se otestuješ; kdybys nerozuměl výsledkům, napiš soukromou zprávou, já Ti je vysvětlím). Nebo úzkostná citová vazba a ta vyhýbavost je dána nějakou tou úzkostnou poruchou – nejsem jasnovidec! 😅 Takoví lidé mívají komplikované vztahy: úzkostná citová vazba znamená, že se na tu druhou osobu přissaješ jako klíšť. Jasně, jde o míru a stejně jako závislá osobnost, svým způsobem je to (do určité míry!) normální. No jo, jenže taková osoba ve vztahu je emocionální upír. 😅 Ssaje a ssaje energii, z partnera, dětí …, až ji vyčerpá, až na ni nikdo nemá sílu, nikdo nemá potřebu s ní nadále být. Vyhýbavá citová vazba je, zase, „studený čumák“. Relativně dobře to může fungovat, když má ženská úzkostnou citovou vazbu a chlap vyhýbavou. Ženská ale nesmí povolit, bude to trvat, jak psovi pastva, musí naléhat, naléhat, naléhat. Když chlap povolí, tak ženská je na obláčku, že to dokázala, že „láska přenesla hory“, a chlap je happy, že zjistil, že to jde, že k sobě může někoho pustit „takto intimně“. No jo, v tomto ohledu jistě, ale jsou to docela „italský“ vztahy, protože ona je s to vyhýbavému chlapovi volat 50× za den, vyhýbavý chlap ji to pak už ani nezvedá, ona je s to sednout do auta a dojet za ním do práce (nebo do hospody, kde je s chlapama na pívo, a tak! 😅), třeba – co já vím – padesát kilometrů, jenom aby si zkontrolovala, že tam ten chlap je a je v pořádku. A aby ho viděla! 🤪😅 To s psychologem budeš řešit … 😉

Až pak, až se 50×, 100× spálíš, až si k sobě najdeš holku, s kterou vám bude spolu dobře (a nebo třeba budeš mít „štěstí“ a zadaří se ti na poprvé, na podruhé! 🤷‍♀️), tak až potom můžeš řešit, kterak si opatřit sviště, jestli, jako, vyrobíte (lidi to obecně baví, zadělávat na sviště! 🙄), nebo jestli si koupíte od „strejčka“ z kartelu, poletíte na dovolenou do Chihuahua, Estado Libre y Soberano de Chihuahua, Estados Unidos Mexicanos, tam zaplatíte MEX$ 100,000.00 (nebo tak něco 👌😅) a budete mít sviště, za dalších MEX$ 50,000.00 i „s papírama“ 👌😂, nebo podstoupíte martyrium s žádostí o adopci … Budete na to dva, budete už dospělí nejen fysicky, a tak. 😅

Jasné? 😀🙄

df

Dají přednost nějakému páru. Proč by měli svěřit dítě někam, kde bude neúplná rodina?

Co teď? Čekat, až se nějaká najde. A pak už jenom ji oplodňovat. A pokud se nenajde, tak se s tím smiř.

Tonda Káňa

Zasunout bez brnění a je to 💪😘

Dochy

Těžko. Doporučuju zamyslet se nad jiným způsobem jak svůj život naplnit. Co takhle zkusit asistenta v nějakém DDM? Nebo se v okolí podívat zda v nějakém zařízení (škola, školka, dětský domov, nebo podobný ústav) nehledají dobrovolníka?

Savier

Filip84: Díky moc za tak cenné informace. Máš nejspíš pravdu, asi na dítě ještě nejsem připraven… 😕 Z testu mi vyšlo toto – Vyhýbavý: 4.1, Úzkostný: 2.3
Není to nejhorší výsledek, ale ani nejlepší. Měl bych něco dělat z tou vyhýbavostí. To se řekne lehce, jenže já jsem vyhýbavý typ už od malá. Za svůj život jsem vystřídal tak 10 pro mě „nejlepších“ kamarádů. Vždycky to dopadlo tak, že naše kamarádství vyšumělo. Třeba jsem je po čase začal ignorovat a tak. Je to fakt problém, jenže už to mám asi vrozený.

Disraeli

„Asi“! 😅😅

Savier

Celou dobu jsem nemohl přijít na kloub mojí „diagnóze“. A tys to trefil! :D Neuvěřitelný.

Savier

Nová teď otázka. Pomůže na to „zázračný“ prášek od psychiatra? Nemyslím si…

Filip84

Savier: V Ptákolandu nejsou mladý holky, tak jako nemusí být moc hezký, jenom čistotný, co moc nepíčujou (https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Hu9Md33qxk0), žádná nafrněná (https://www.y­outube.com/wat­ch?v=o7auqhgjgig), nebo kráva? 🤷‍♀️😂

df

Disraeli: sehnat partnerku může být triviální záležitost, a možná u tebe to tak funguje. Ale je spousta lidí, kteří to nedokáží z různých důvodů. Tak stejně může boháč prohlásit, že vydělat velký balík je triviální záležitost. Ale ne pro mnoho jiných nikoliv.

A co se týká rodičovské odpovědnosti, tak je mnoho rodičů, kteří děti ani nevychovávají, anebo spíš jde o pasivní výchovu, děti žijí ve špatných podmínkách, některé rostou jako stromy v lese, a přece vyrostou a ti pak zas mají své potomky. To je úplně fuk. I oni jsou určeni podílet se na lidské evoluci.

Svět není tak ideální, jako tvůj život

Disraeli

Nic není ideální a tohle není o ideálnost.
1-Pokud to triviální není, pak je zde nějaký negativní faktor, často vada. Stud, nedostatečné sebevědomí, neschopnost, psychické potíže, změkčilost, hormonální problém, úbytek mužství/mužnosti (NĚCO TAK TYPICKÉHO PRO MUŽE, SAMCE – bože, je to v pudech, je to v genech, v samotné podstatě, je to zcela zásadní – pro život), vady osobnosti, charakteru a jiné. Ano, důvodů může být hodně, ale všechny zakládají na problémech a problémovém jedince. Je to druh neschopnosti, vady, překážky, nemožnosti… není schopen. Pokud je zde takový problém, je zde i zcela samozřejmě problém s dítětem (a jeho opatřením, sehnáním). Jedno bez druhého by nešlo. Problémový a neschopný člověk (na základná úrovni, životní otázce, jako jsou pudy, přirozenost a rozmnožování) nemůže vychovávat dítě.
Takže triviální to být nemusí, TO JE PRAVDA (inidivudální a společenské PROBLÉMY), ALE ↓

2. V této otázce početí dítěte to triviální je. První partnerka, pak dítě. To je samozřejmost a nezbytnost. Pokud to triviální není, je to problémové a problémové bude i „opatřit“ si dítě a vychovávat jej. Jedno docela vylučuje druhé. Pokud není s to opatřit si partnerku, natož počít dítě (kvůli absenci parnerky / neschopnosti si ji obstarat), těžko bude dítě vychovávat a být schopen se o něj postarat. Rozuměj, že vychovávat dítě je o ještě vyšší odpovědnosti a zralosti, než najít si partnerku. Abys rozuměl: najít si partnerku je triviálnější (to bez pochyby) než postarat se o dítě. Což triviální není. Ve srovnání s dítětem a vším tím kolem, je obstarání si parnertky triviální (píšu to víckrýát, aby to bylo zřejmé). Jasně, hoď každému exotovi, nerdovi aj. (co ani neumí vylézt z baráku) dítě, uvidíš jak to dopadne. Rovnou přes objednávku na eBay. :D Ty předpokládáš, že vychovávat dítě a řádně se o něj postarat, je snad lehčí, než si obstarat partnerku. Což je blbost. V této otázce je obstarání si partnerky triviální a samozřejmé. Nebo si myslíš, že řádně se postarat o dítě není nutné („když to nezvládá plno jiných“), jenže to je problém! Řádně se postarat o dítě (životně, morálně, dopřát mu všechnu lásku, základní potřeby – fyzické a další) je ZCELA NEZBYTNÉ, a to i zákonem dané. Že to mnozí nezvládají a neumí, není důvod! Není to ospravedlnění a není to ani relevantní v tomto případě.

Chce dítě? Paněbože nemá ani partnerku! Chce-li dítě, musí si ho opatřit. Chce-li dítě, musí si v tomto případě obstarat něco tak samozřejmého a TRIVIÁLNÍHO jako parnerku. (Třeba pokud je neplodný nebo se páru nedaří počít, tak je to na úplně jiné téma a jsou zde možnosti jako adopce, schovanství, umělé oplodnění atd.)
Triviální je, že před dítětem a početím, je zde partnerka. Pokud toho není schopen (z různých důvodů/PROBLÉMŮ), tak nemá cenu diskutovat o dítěti, o které se nebude schopen postarat ani mu být vzorem ani mu zajistit vše potřebné.

To, že je plno neschopných rodičů neznamená, že je to dobře a že budeme podporovat ostatní. Aby bylo ještě víc neschopných rodičů…
A ano, tohle i ty psychické a další problémy, proč si muž nedokáže najít parnetku, jsou problémem celé společnosti a dneška. Ale to nenzamená, že to je dobře, že to snad nevadí, že by se s tím nemělo něco dělat atd.

Bokem bych ještě uvedl, že Savier tu neustále píše o svých X problémech, psychických, závislostech a X dalších, má je přerostené přes hlavu (kde neschopnost nalétz partnerku je jedením z nich, z mnoha). Těžko bude vychovávat dítě, když se nepostará ani o sebe.
Jako kdyby si Rokio nebo JirkaF jen tak umanuli: chci dítě! Jak na to bez partnerky? Prostě případy na hlavu a situace bez řešení. Nemají na dítě žádný nárok, možnost a ani prostředky pro jeho vychovu. NEJSOU SCHOPNI.
Dítě by dlouho nepřežio nebo mělo mizerný život.

df

Nekomplikuj to. Zbytečně to obkecáváš. I zvířata, která jsou evolučně na nižší úrovni mají potomky a zvládají to. Zplodit potomstvo je triviální. Prcání je primitivní záležitost na pár minut. Nalézt vhodnou, opakuji, vhodnou partnerku je kolikrát zdlouhavá a nesnadná záležitost a někdy bezúspěšná. Zde bych o triviálnosti pomlčel. Pokud má někdo štěstí na holky, tak to není o triviálnosti. Podle tebe by snad měl skočit na první, která se nechá? Takové ty řeči o odpovědné výchově a dokonalém dětství nejsou na místě. Je to idealizace. V reálných podmínkách to splňuje jen řekněme 20 % párů, když budeme takhle na rychlo vycházet třeba podle paretova pravidla (statistiky asi pro tohle nemáme).

Disraeli

Ty to děláš složité a navíc měníš téma. Jednoduše jsem to napsal už v odpovědi. Ale nepochopils (ty chceš distkutovat o názorech, tak jsem ti to rozepsal)… Najít partnerku / oplodnit nějakou, je triviální. Postarat se o dítě triviální není. Nevím, jak jednodušeji to napsat…
O hledání té jediné právé partnerky jsem nepsal. Moje odpověď se týkala jeho bezpočtu problému a že s nimi, se kterými si ani neumí poradit, si těžko poradí s dítětem. Tak mu píšu, ať si první vyřeší osobnostní záležitosti/pro­blémy, než se pustí do něčeho, na co nemá.
BTW Ani zplodit potomstvo není PRO SAVIERA triviální. Není toho schopen. Těžko bude schopne postarat se o dítě. To je celý. První baba, potom dítě.