Zlatý

Chodci mají být osvětleni stejně jako cyklisti? Vpředu bíle a vzadu červeně? Když chodí v protisměru?

Mám na mysli chůzi za tmy po neosvětlené silnici.
Doplňuji:
Nejde mi o bláboly v zákoně, ale o to, abych byla ve tmě na silnici vidět a nemátla řidiče.
Samotnou mě neosvětlení chodci štvou. Nedávno jsem byla svědkem sražení neosvětleného chodce.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

přímo světla mít nemusíš ale dost se doporučuje reflexní vesta.

Další odpovědi:

Bronzový

Neviem ako u Vás, ale na SVK musí mať chodec mimo obce za tmy reflexnú vestu, tak isto aj cyklista mimo obce.A na vpredu biele a vzadu červené len na bicykli mimo obce.

Stříbrný

U samostatných chodců je silně doporučováno oblečení s retroreflexivními prvky. Pokud jde ale o organizovaný útvar chodců a ty retroreflex prvky na oblečení nemají, musí být za snížené viditelnosti osvětleni, v podstatě jako auto - vpředu dvěma bílými a vzadu dvěma červenými světly.

Zlatý

V obchodní síti je možné si koupit zelené žluté či červené reflexční pásky na rukáv, nohu , reflexní opasek apod. myslím, že takové prvky přiměřeně nahradí světla. Mne se osobně nejvíc líbí ten opasek, můžeme ho mít v kapse, tašce apod, a večer dát přes oblečení.
Ale jsem pro, aby výrobci oblečení - svrchního, měli za povinnost reflexní prvky našívat. V poslední době si kupuji kvalitní bundy v pracovních oděvech. Dnes mnohé mají dobrý střih, kvalitní povrchovou úpravu a minimálně do švů vložené různé reflexční lemy. Stačí se za soumraku podívat na popeláře, silničáře, na hasiče a je patrné, jakou cenu má takový proužek na oděvu.

Zlatý

Jo, nějaký takový bláboly, který stejně nikdo nedodržuje v zákoně jsou.
Doplňuji:
Tím že se osvětlíš, nikoho rozhodně mást nebudeš, naopak, jinak samozřejmě je dobré mít reflexní oblečení.

Diskuze k otázce

Zlatý

Sůwa

... a opilci by měli mít na hlavě blikající majáček :-)

Zlatý

Alesh

ne, blikající nos! :-)

Zlatý

Sůwa

Blikající nos by byl vidět jen zepředu :-)

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.