OuSí

Chcípnutí při rozjezdu

Dobrý den, občas se mi stane, že mi motorka při rozjezdu chcípne (poskočí). Může mě za to komisař vyhodit? A jak se rozjet do prudkého kopce?

Nejlepší odpověď
led

chyba je v rýchlom pustení spojky. Nič netreba robiť zbrklo, u motoriek zvlášť, môže vás zhodiť alebo vyskočiť spod zadku.

Další odpovědi
mojitek

Dobrý den,
záleží jak je seštelovaná spojka,lanko.Ale tohle dělá když se příliš rychle pustí spojka nebo přidá míň plynu než je třeba nebo obojí dohromady.Co to je za motorku?Jinak do prudkého kopce je třeba přidat o trochu víc plynu než při rozjezdu po rovině-toť celý tajemství .Jinak abych Vás uklidnil-mě rozjezdy taky dělaly problémy,a to dlouho.Je to věc cviku než to dostanete do ruky.

jmhad

tady žádný psaný návod nepomůže.Jediným řešením je to zkoušet a přijít na tu fintu správného postupu sám.Ale jinak nic si z toho nedělej,já už jezdím 50 let a někdy mi to chcípne taky.Auto či motorka je sice stroj,ale i ten má někdy své dny.Třeba podle počasí.