Džanička

Chci koupit dům, je zapsaný v katastru jako rodinný dům.....

..... ale nic tam není, je to starý domek před rekonstrukcí, jsou tam jen nová plastová okna, střecha, a podlahy.. Já bych z něho chtěla udělat nebytový prostor, doslova pekařskou výrobnu, nebude to problém?? Půjde to?? Máte s tímto někdo nějakou zkušenost (udělat nebytový prostor z bytového)?? Někde jsem slyšela, že je to právně nějak složité změnit to, ale nevím co je na tom pravdy.. O ten dům bych opravdu moc stála, protože není drahý a je na dobrém místě..

Nejlepší odpověď
Drap

Neměl by s tím být žádný závažný problem. Pro jistotu bych se předem informoval na příslušném stavebním úřadě.
Některé obce totiž mají v územním plánu vyčleněné lokality, kde nechtějí žádnou průmyslovou výrobu.

Další odpovědi
ReHu

Je to složitější než naopak, ale lze to. Poptala bych se na postup na stavebním ůřadě.