marketa54321

Chápu správně, že PS3 mi buď bude umět přehrát hry buď z PS1 nebo PS2, ale ne obojí zároveň?

Brouzdám po různých diskuzích ohledně kompatibility…píše se, že 80GB verze přehraje PS2 hry, ale PS1 ne a u jiných verzí je tomu naopak…jde mi o to, že mám doma staré hry typu Metal Gear Solid, Soul Reaver, Tomb Raider 1 – 5… a ráda bych si zahrála jejich pokračování až do PS3, a to nejlíp všechny na jedné konzoli…(PS4 je podle všeho nepřehraje a nechci spoléhat na spekulace o vývoji emulátoru). Ale bojím se, že to nepůjde? Váhám, zda si sehnat PS2 a zahrát si aspoň pár pokračování nebo jít do PS3…Samozřejmě vím, že dnes jsou i jiné a možná lepší hry, ale nerada bych, aby se odpovědi odklonily tímto směrem ;)

Nejlepší odpověď
iceT

Ano,chápeš to správně.Někte­ré,nevím které,verze konzole PS3 přehrají hry z PS1 a jiné zase z PS2

Další odpovědi
Lubicipek

Jde jen o dřívější verze vyrobené v americe a v Japonsku (konec roku 2006) a ty přehrají asi tak 95% her na PS2.
Poté o model CECHCXX ale ten nemá procesor PS2 a vše de jen přes softwar, takže ten dokáže přehrát asi tak 75% a kvalita her je minimální.
80GB PS3 nedokáže přehrát PS2 hry.
Ale na PS2 hry je opravdu nejlepší koupit PS2.
Ale v playstation store se dají koupit předělané PS2 hry do PS3