doney gal

Chápu správně koloběh peněz ve sportu?

Vezmu třeba hokej nebo fotbal.
Tým dostane před sezónou hodně peněz od nějakého štědrého sponzora a z těch je živ a platí svoje hráče a manažéry. Poděkováním musí být loga firem sponzorů na dresech, ledě, mantinelu atd. A také něco vydělají ze vstupů od diváků, ale to je asi maličko oproti sponzorům a musí se rozdělit s provozovateli toho stadionu. chápu to správně? Kdyžtak mě doplňte nebo opravte, díky!

Odpovědi
anonym

Navíc mají nemalé peníze z městských rozpočtů , z vysílacích televizních práv atd.