Cestovní pas u dítěte - Chorvatsko

V srpnu se chystáme na dovolenou do Chorvatska se synem, je mu 17, v rádiu jsem zaslechla, že je u dětí při cestě do Chorvatska povinný pas a pak jsem zaslechla, že pouze při letecké dopravě, nevíte o tom něco víc? Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Každou sezónu tytéž dotazy, dnes už nahromaděno 81 odkazů - viz zdroj:
Doplňuji:
Pokud je synovi 17, tak má OP a ta je na základě mezivládních dohod uznávána, stejně jako v Schengenském prostoru.
Přesné znění - viz:
http://www.chorvatsko.cz/…

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/search? q=pas%20Chorvatsko

Další odpovědi:

Zlatý

Do zahraničí je lepší pas

Po zemi po EU stačí občanka, ale do letadla pas, protože je "bordel" v zákonech a ministerstav se nedokáží domluvit.

Zlatý

Já bych to s občankou neriskovala a vyřídila si raději pas,nikdy nevíte,jakou bude mít chorvatský celník náladu a jak se vyspal!!!
Doplňuji:
Zkušenost!!!

Pokud je synovi 17, má občanku. Na tu do Chorvatska může a pas není povinný (v rámci platné dohody mezi ČR a HR), a to v případě, že pojedete autem/busem. Pas musí mít jen v případě, že poletíte letadlem, v tom případě mít pas musí.

Diskuze k otázce

anonym

ad Kole, není bordel v zákonech, naopak se striktně rozlišuje příjezd přes vnější hranice Schengenu (např. autem, autobusem a po železnici), kdežto při odletu z mezinárodního letiště, je vzdušný prostor už mimo Schengenský prostor. Napřed se podívej do zákonů, než zase začneš šířit bludy.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 346
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 111
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.