smile35

Poradíte, jak je možné vyřešit popsanou skutečnost?

Čestné prohlášení o nesplnění podmínek poplatníka rozhlasového a televizního poplatku

Dobrý den, mám nově v nájmu byt a podle smlouvy se musím buď přihlásit nebo odeslat čestné prohlášení. Jde to provést online nebo musím odesílat formuláře poštou? Případně kde takové formuláře najdu?
Děkuji a přeji pěkný den.

Odpovědi
Dochy

Mně tato podmínka v nájemní smlouvě připadá poněkud podivná. Domnívám se, že majiteli je houbelec do toho jaký vztah má nájemce s výběrčím koncesionářských poplatků. Standardně by se povinný plátce měl k poplatkům sám přihlásit. Např. junior, který se odstěhuje se z rodinného hnízda a zakládá nové – stává se plátcem pokud vlastní rozhlasový/te­levizní přijímač, nebo ekvivalent. Pokud ale žádný takový přijímač nevlastní, nemusí se nikam hlásit. Pouze na případnou výzvu od výběrčího pošle čestné prohlášení, že přijímač nevlastní.

Přihlásit se lze online:
http://www.roz­hlas.cz/popla­tek/portal/
https://tvp.ces­katelevize.cz/

Jsou tam i nějaké formuláře, ale…

cukrar

Kdo Vám sdělit, že musíte buď to, či ono. Jestliže pronajímatel, tak je to samé, jako když sdělí, že musíte hlásit, že (ne)prší.