vevinka007

Český jazyk

Dobrý večer, mám prosím dotaz ohledně českého jazyka:)
Napište prosím 2 věty ke stejně znějícím slovům HNÁT – HNÁT
Aby to mělo jiný význam..
A taky PUMA-PUMA

A ohledně diktátů jaké tam jsou pravidla u mužského a ženského rodu? I/Y ? Děkuji!

Nejlepší odpověď
annas

Psaní měkkého a tvrdého i.

1. Umět skloňovat, u možského rodu rozlišit životnost. – např. ti nosiče x ty nosiče,
podst. jména zařadite správmě ke vzorům, používa zájmena : ten, ta, to – jedn. číslo, ti pán atd., ty hrady, ty ženy atd., ta města atd. – množné číslo.
2. Uvědomit si, co nebo kdo je ve větě podmětem, který rod má přednost. – shoda přísudku s podmětem v minulém čase
3. Pamatovat:: ty děti, ti rodiče, ti koně, ti lidičky, ale ty dni i ty dny ubíhaly,
4. knižní koncovka – ové – např. dnové ubíhali, hrobové se otvírali.

Určitě jste probírali v češtině, takže bude dobré si projít sešity nebo učebnici a všechno si zopakovat.
.

Další odpovědi
hanulka11

nemusíš toho koně tak hnát
někdo zlomil tomu zvířeti hnát

puma jako bomba
puma jako zvíře

Babe

Zamysli se nad tím, co hnát/puma může znamenat a potom napiš věty, ze kterých vyplyne, jaký význam to má být.