Červi v mouce

Dobrý den,uvařila jsem omáčku kam jsem dala odměrku mouky, ve které byli hodně malý bílí červi, což jsem zjistila až potom.I přesto jsme ji jedli,prosím o odpověď, zda to není nějak závadné a nic nám z toho nebude.Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Naprosto nic vám nebude. Naopak, získali jste navíc pro svá telička cenné proteiny. :-D

Další odpovědi:

Zlatý

Nic se vím nestane, ale doporučuji raději mouku vyhodit.

Stříbrný

Pokud se nemýlím, tak u nás běžní červi nejsou pro nás zdravotním rizikem. Červi jsou pro nás problémem spíše kulturním (jsou pro nás špinaví, vošklivý, nehygienický - přestože za celej svůj život stejně byli ve styky jen s potravinářskou moukou - narozdíl od nás)

Stříbrný

Červíci v mouce, je známka špatného skladování. Vzpomínám na mámu stále mněla strach že bude zase válka Tak jsme doma mívaly přez 20 kg mouky, Občas vylétt ze špajzky nějaký ten mol . Nastal poplach a mouka se přesívala a v troubě na plechu sterilizovala.Všechny papírové sáčky mohou být už z krámu kontaminované. V cukrárně si vyproste plastové dózy od žvýkaček.a mouku si přesypte.
Špajzka jde asanovat spálením sirných knotů.

Pokročilý

Mouku prosít přes drátěný cedník, nebo síto na mouku.Potom bych ji nechala projít mikrovlnkou na nižší příkon na 2 min. Skladovat v plastové doze s víkem.

pokud se vařili alespoň 10 minut, tak žádné obavy
Doplňuji:
Pokud se nevařili , červům se nic nestane

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 480
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.