reganama

Cena zemního plynu

kolik stojí 1 m3 zemního plynu a kolik kw je z jednoho kubíku plynu

Nejlepší odpověď
hanulka11

se vyznat v MWh, kWh, m3 a kubíkách?

Plynárny fakturují za plyn v megawatthodinách (MWh), ale plynoměr většinou spotřebu měří m3, tedy kubík. (1m

Výpočet spotřeby není tak složitý. MWh se vynásobí spotřebovaným objemem v m3.

Tato hodnota se v průměru pohybuje kolem 10,5 kWh/m3.

Pokud tedy spotřebujete například 200 kubíků plynu, pak vám vyfakturují 2,1 MWh (200 m3 × 10,5 kWh / 1000).

Cena za 1kWh je tedy okolo 1Kč.

Cena 1mWh je tedy okolo 1000Kč.

Další odpovědi
mosoj

Jenom doplním Hanulku "

Naměřený objem se ještě přepočítává místně podle nadmořské výšky koeficientem. Je to sice cca x 1,01 ale je. Teprve pak se kubíky plynu přepočítávají na kW.

Dále se platí dvě stálé platby, které u RWE dělají dohromady 304 Kč měsíčně. Těchto 304 Kč měsíčně budete platit i kdyby jste nespotřeboval ani kubík plynu.

Ceny od různých dodavatelů se mírně liší, ale opravdu mírně.

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.