Theress

Cena za vodu, předběžné vyúčtování.

Dobrý den, přestěhovali jsme v novém roce do pronájmu ve Zlíně, je to 1+1, žijeme tu dva. Za necelé tři měsíce (od 1.1.2013 do teď)máme údajně odčerpané 9,5 kubíku teplé a 3 kubíky studené vody. Je mi trochu divný ten nepoměr, ale jde mi o to jak spočítat, kolik zaplatíme tedy za vodu? Nebo kde to aspoň najít, ať jsme v obraze, jestli budou 3000 kč na zálohy (voda + elektřina) měsíčně stačit. Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Drap

V každé lokalitě je cena vody jiná. Cenu za kubík si zjistíš u dodavatele. Stejně tak elektřina. Potom už je výpočet snadný.

Další odpovědi
pusinka50

Když budete spořiví, mýt hrnce pod vypnutou vodou a pak je jen opláchnout, při čištění zubů vypínat mezitím vodu, jen se rychle sprchovat a nenapouštět vanu, tak můžete spotřebovat za rok cca 50 m3 studené a 30 m3 teplé vody, dále si to spočítej podle ceny vody, která ve vašem městě platí + DPH

jirkajirka

Ono záleží kolik stupňu má teplá voda podle toho připoušťíte studenou.Někteří se vyhřívají ve vaně a připouštějí si jen teplou vodu.

dudu

V našem bytě žijeme ve dvou už řadu let a podle evidence téměř jako konstantu spotřebujeme za rok 65 kubíků studené a 33 m3 vody teplé. V létě však přes týden pobýváme na chalupě, kde máme vlastní studnu. Asi nejsme zrovna spořiví. Ceny je v různých lokalitách téměř nemožné porovnávat.