HZK

Mohou být častěji mastné vlasy a pleť následek nedostatku vitamínů?

Je mi 24, nikdy sem s tím nemíval problém. Až v poslední době si musím mýt vlasy každý 3. den místo 5. Pleť se mně mastí i v klidovém režimu, takže se už musím mýt i o sobotách místo neděli až pondělí. Je to vitamíny? Nechci žádný prášky, ty nic nevyřeší.
PS: Až v POSLEDNí době znamená, že nikdy předtím sem s tím problém neměl.
Neznal jsem pocit, že mám mastnej xicht, nebo když jsem si šáhl do vlasů, neleskla se mi ruka. Tohle normální (u mě) není, vím to určitě.
Proto bych rád věděl, co to může způsobovat, čím to napravit, než narvu prachy do homeopata. Děkuji

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Já si taky teď už musím mýt vlasy každej třetí den… Podle mě je to hormonální záležitost a samo se to bude upravovat věkem. Můžeš si zkusit upravit stravu, aby byla rozmanitější, když budeš brát nějaký B-komplex, tak tím taky nic nezkazíš. Ono hlavně ta mastnota se utváří tím víc, čím víc to myješ, protože na vlasech je tenká vrstvička mazu přirozená, říká se jí sebum a vlasy chrání. Pleti podle mě chybí hydratace, takže by asi bylo dobrý si pořídit buď nějakej dobrej krém nebo olejíček. Já třeba používám kokosový a mandlový olej, ale je jich samozřejmě mnohem víc.

Další odpovědi
ReHu

Není to vitamíny.
Je to normální.
Někdo má pleť suchou, jiný mastnou, někdo zase citlivou.
Buď rád, mastnější pokožky jsou odolnější.

hanny 2

Možná máš nevybouřené hormony! Chce to SEX!

ratava

Asi to moc nepomůže, ale…

… někdy stačí změnit šampon, mýdlo, prac.prášek… cokoliv a je malér na střeše. Popř. se přestěhovat a používat jinou vodu- tvrdší/ měkčí- než doposud…
Mohla vám k tomu napomoc i případná změna prostředí, kde se momentálně častěji vyskytujete (škola, práce…).
Pleť i vlasy značně ovlivňuje stres a podobné podněty. A určitě se na jejich kvalitě velkou měrou podepíše i strava a dodržování pitného režimu…

Děje-li se to až teď, v poslední době, zkuste si vzpomenout, co je jinak a co z toho mohlo váš problém nastartovat… Ona to svým způsobem může způsobovat i zima- spousta lidí trápí kosmetické problémy v zimním období, nejčastěji suchá pleť v obličeji a na rukách, ale může být i opak…

Nepřijdete-li na nic, zkuste se obrátit na lékaře. Třeba najdete řešení i bez léků- změna stravy, vhodná kosmetika, doplnění vitamínů/min. lá­tek…