dentista

Caorle,prosím radu

Zdarec, prosím o radu chystáme se jet tak za dva týdny do Caorle (Itálie) a je to něco jak bibione kde je spousta stánku, restauraci apod? nebo je to jen nejaký zapadlí město kde je jen pár historických budov a žádna restaurace či stánek :)

Nejlepší odpověď
hanulka11

Caurle jsem jen projížděla,už je to několik let, udělalo na mě dobrý dojem , věřím, že se vám bude líbit .Zde jsem vám našla ......

Caorle je původně rybářské městečko na severu Itálie, pouze několik desítek kilometrů východně od Benátek. Z Česka je toto letovisko velmi snadno dostupné za 10 – 12 hodin jízdy autem. Snad proto je Caorle oblíbené letovisko zejména pro rodinnou rekreaci.

Do Caorle totiž často jezdí rodiny s malými dětmi. Zatímco sousední Bibione je velmi živé turistické letovisko plné diskoték a nočních podniků, Caorle je příjemné městečko s množstvím dětských hřišť parků, ale i s akvaparkem a romantickým starý mměstem.
zvonice

Zvláštností Caorle jsou kanály, které slouží mimo jiné jako přístaviště lodí a jachet. Pobřeží totiž lemují pouze pláže, veškeré rybářské i turistické lodě kotví právě v kanálech ve městě.Těmito kanály tak Caorle v něčem připomíná Benátky.

Caorle má své historické centrum s romantickými klikatými uličkami a turistický přístav. Málokdo ví, že klikaté uličky v centru Caorle bývaly ještě před několika sty lety vodní kanály, které byly později zasypány. Caorle vlastně kdysi bylo jako malé Benátky! .....

zde je i video-
http://www.ca­orletour.cz/
Doplňuji:
oprava– ne Caurle …ale Caorle

Zdroj: http://www.ita­lie.iipardubi­ce.cz/caorle.php

Další odpovědi
turistika.cz

Ahoj, je tam kupa restaurací i aquapark, viz výlet se zkušenostmi níže …

Zdroj: www.turistika­.cz/vylety/ca­orle

Hanah

Navštívili jsme Caorle poprvé v r.1991 a očarovalo nás a tak jsme tam každé léto /je nám šedesát devět/,má své kouzlo,zvláště večer.Každou sezónu překvapí,spousta posezení,dobré jídlo,dobré víno.Nejsou tu jen turisté,ale prolínají se s domorodci,s I­taly.A je to celkem blízko.Pro děti i dospělé je tu akvapark a lunapark,jízda vláčkem,rikšou­,skákací hrad a celý areál.Určitě se vám tam bude líbit.Caorle má své kouzlo.