funa

byvalá má problem s exekutorem,našla si práci.plat posilá dceři na učet,mužou dceři exekutoři tento učet vybrat?

a mužou zabavit penize i od dcery z toho učtu?

Nejlepší odpověď
anonym

Nejblíže je fabien.
ad Hlada, např. výživné na děti má přednost před ostatními pohledávkami. O maření by se mohlo jednat po pravomocném rozhodnutí o srážkách ze mzdy, ale tam se zohledňuje nejen výživné, ale i tzv. nezabavitelná část příjmu.
Maření by byla spíše práce na černo s ulitým ůčtem na cizí jméno apod.
Jinak k exekuci na účet je potřeba jmenovité soudní rozhodnutí. V praxi je cizí účet chráněn i bankovním tajemstvím, výjimka by mohla být např. při prokázání, že se vědomě držitel účtu podílí na podvodném jednání, praní nelegálních peněz a podobné excesy.

Další odpovědi
fablen

Pokud má nového zaměstnavatele, pak je POVINNA mu nahlásit, že nějaké exekuce má! Navíc by měly být uvedeny i v zápočtovém listu od předchozího zaměstnavatele. Exekutor se stejně dozví, že paní má nového zaměstnavatele (po přihlášení na OSSZ a ZP) a ihned jej bude kontaktovat. Ten pak bude provádět srážky a částku exekutorovi sám ze mzdy vždy odečte a pošle v příslušné výši.

Hlada

Bývalá se nejspíš dopouští maření soudního rozhodnutí podle § 171 trestního zákona, za což jí hrozí až 5 let nebo peněžitý trest. Zaplacení dluhů se tímto způsobem nevyhne, pouze zvýší náklady na vymáhání.

Michal Kole

Z účtu dcery ne

Jak je to s oznámením exekuce novému zaměstnavateli to nevím, ale myslím že když se o tom zmíním u pracovního pohovoru tak mě nepřijme a když to zatajím a vyleze to ze mě až po podpisu smlouvy tam mě vyrazí ve zkušební době.