byvalá má problem s exekutorem,našla si práci.plat posilá dceři na učet,mužou dceři exekutoři tento učet vybrat?

a mužou zabavit penize i od dcery z toho učtu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Nejblíže je fabien.
ad Hlada, např. výživné na děti má přednost před ostatními pohledávkami. O maření by se mohlo jednat po pravomocném rozhodnutí o srážkách ze mzdy, ale tam se zohledňuje nejen výživné, ale i tzv. nezabavitelná část příjmu.
Maření by byla spíše práce na černo s ulitým ůčtem na cizí jméno apod.
Jinak k exekuci na účet je potřeba jmenovité soudní rozhodnutí. V praxi je cizí účet chráněn i bankovním tajemstvím, výjimka by mohla být např. při prokázání, že se vědomě držitel účtu podílí na podvodném jednání, praní nelegálních peněz a podobné excesy.

Další odpovědi:

Bronzový

Pokud má nového zaměstnavatele, pak je POVINNA mu nahlásit, že nějaké exekuce má! Navíc by měly být uvedeny i v zápočtovém listu od předchozího zaměstnavatele. Exekutor se stejně dozví, že paní má nového zaměstnavatele (po přihlášení na OSSZ a ZP) a ihned jej bude kontaktovat. Ten pak bude provádět srážky a částku exekutorovi sám ze mzdy vždy odečte a pošle v příslušné výši.

Zlatý

Bývalá se nejspíš dopouští maření soudního rozhodnutí podle § 171 trestního zákona, za což jí hrozí až 5 let nebo peněžitý trest. Zaplacení dluhů se tímto způsobem nevyhne, pouze zvýší náklady na vymáhání.

Zlatý

Z účtu dcery ne

Jak je to s oznámením exekuce novému zaměstnavateli to nevím, ale myslím že když se o tom zmíním u pracovního pohovoru tak mě nepřijme a když to zatajím a vyleze to ze mě až po podpisu smlouvy tam mě vyrazí ve zkušební době.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.