Avatar uživatele
dudu

Bývají snad opravdu kostky vrženy?

Tuším, že od starých řeků pochází rčení „koho bohové milují, ten umírá mlád“. Jak ovšem toto moudro předků akceptovat při pohledu na oznámení, že na různých místech ve stejný den tragicky zahynuli dva třiadvacetiletí lidé. Jejich zcela stejná parte jsou právě vyvěšena v našem městě vedle sebe a žalují, pláčí nebo křičí? Mladou maminku zachytil vlak při přecházení kolejí, ta ještě stihla z tratě odstrčit svého čtyřletého syna., mladý muž se v autě v nesprávný čas otáčel na špatném místě a byl sražen nákladním autem. Je to náhoda, nebo osud, či tak rozhodla boží prozřetelnost? Kde je nějaká logika!
Doplňuji:
Člověče milý, a kdo Vás informoval, že mrtví jsou spokojeni? Co chtěl osud, byť jen naznačit tomu malému chlapci a co obsahuje poselství rodičům o smrti svého syna? Napsal jste to hezky, ale promiňte, jsou to plytké řeči. Vězte, že v roce 1986 spáchal zcela náhle sebevraždu můj otec a dodnes jsem ho nepochopil a mám problém mu jeho konání odpustit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: dudu

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda, P3p!no před 5071 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Mladí lidí příšli nešťastným způsobem o život. Opravdu smutné pro všechny jejich blízké.
Ale já se domnívám, že oba dva byli ve špatnou chvíli na špatném místě. Měli svůj osud předurčený. Co se má stát, nemůžeme ovlivnit. Na otázky typu – Proč je tomu tak, Čím se provinili – nedostaneme žádnou odpověď. Záleží na nás, jak se ke každé takové tragédii postavíme, aby nás nejen to, ale i jiné události nesrazily na kolena a nezničily. Dodá nám sílu citát, který uvedl Dudu? Těžko říct. Věčná proč a kdyby …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
člověk

nebuďte matematik a nehledejte logiku ve věcech,kde pracuje osud,nebo jiné cesty,
ale každopádně mrtví jsou spokojení,jen my pozustalí trpíme,
ele zase se aspoň někdo pozastaví a zauvažuje,a bude život ne žít, ALE PROŽÍVAT.
a o tom to je
Doplňuji:
tak si dávejte pozor,protože sebevraždění/od­borný název/,je dědičné,
a možná jak budete ve věku otce,a budete chápat jeho problémy,odpustíte
a třeba zjistíte,že vám i pomohl
náhlý odchod blízkého je vždy bolestivý,ale třeba nad váma drží ochranou ruku a pomáhá vám žít

Upravil/a: člověk

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek