annas

Být laskavý nebývá automatické u řady lidí, i když platí, že laskavost je jako sníh. Vše, co pokryje, zkrásní?

CjCitát laskavost je jako sníh. Vše, co pokryje, zkrásní?, autor Sri Chinmony je tajnekou křížovkys z časopisu Vitae z prosionce 2023.

Nejlepší odpověď
Drap

Je to zvláštní přirovnání, ale dalo by se to tak chápat. Pokud jsou lidé k sobě laskaví, tak je svět hned lepší a krásnější. Bohužel vidím to tak, že laskavost se z nás tak nějak vytrácí

Další odpovědi
cappuccino

Je to krasne vyjadreno:)
Laskavych lidi je opravdu malo a lidi si jich moc nevazi!! Naopak se snazi te laskavosti okamzite vyuzit.

zjentek

Možná, ale sníh zase brzy opadne. Nelíbí se mi to. Možná pro autora byl sníh větším zázrakem, nežli zase pro jiné.

aliendrone

Tak určitě je to hezká IDEA a do jisté míry na ní něco je. Bohužel jsem pragmatik a navíc mám dostatek zkušeností, jak to s idejemi (i s těmi NEJ NEJ NEJLEPŠÍMI!) REÁLNĚ dopadá. Na spoustu lidí laskavost prostě NEPLATÍ, i kdybyste se rozkrájela samou láskou. Tudíž se raději budu držet ani zdaleka tak krásného, ale osvědčeného KOPANCE DO TLAMY, který platí prakticky na všechny téměř za všech okolností. 😉 😁 😁

zjentek

Sníh brzy opadne a v kontextu s laskavostí se mně asi proto toto motto nelíbí.