Avatar uživatele
Rokio

Bylo správné opravit tohoto člověka a narušit tak jeho komfortní zónu?

Jeden člověk řekl větu: „To je debil.“ Já jsem věděl, že to neříká o mně, ale nemám rád, když někdo mluví nespisovně, tak jsem mu řekl: „Vážený pane, řekl jste to gramaticky nesprávně. Správně se říká on je člověk trpící lehkou mentální retardací.“ Pak jsem odešel.

Byl tento krok správný? Mým cílem bylo pouze zastat se oběti a zachovat se podle kodexu cti.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? klumprt před 2728 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Quimby

Nejsem si jistý, ale řekl bych, že to není gramatická chyba. Takže si mu to neřekl správně. Navíc, co je špatně na tom říct, že je někdo debil? Nemusí se tím nutně myslet retardovaný člověk. Každé slovo nemusí mít nutně jen jeden význam, často dochází k přenášení významů, viz celé umělecké prostředky češtiny.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Jak již bylo řečeno – nejedná se o gramatickou chybu. (Najděte si třeba ve Slovníku cizích slov, co je gramatika.)
Takže když něčemu prd rozumím, je lépe mlčet.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klumprt

I když to nebylo řečeno úplně bezvadně, bylo v pořádku, že jsi se druhého zastal. A vůbec nezáleží na tom, co si tamten o tobě myslí. Je třeba dělat to, co považujeme za správné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Löwe

Nejdřív by sis mohl zamést před vlastním prahem, jelikož tvůj pravopis stojí za starou bačkoru. Já vím, že se snažíš být zajímavý a vyhodnocuješ, že opravdu jsi, ale musím tě zklamat… Jsi pravý opak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Myslím, že jsi tím dokázal pouze to, že i o tobě si nadále myslel že jsi debil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Nebylo to správné.

Chceš-li někoho zastat, nestačí nahradit
jeden výraz jiným označením téhož.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirka F

Ano kdyby to řekl třeba mě taky bych se takto zachoval.A ano podle mě to bylo správné, že jste mu to řekl.

Ps:Taková vědlejší otázka co je to konfortní zóna?

Upravil/a: jirka F

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

„Neviem, čo vaše vyjadrenie znamená, ale uráža ma to…“, určite ste sa s podobným vyjadrením už stretli.
Vaša reakcia je zaujímavá, ale… ste si istý, že dotyčný nehodnotil momentálny duševný stav, debilitu, ľahkú mentálnu retardáciu?
Vaša pripomienka len ukázala vás, ako človeka neznalého gramatiky, pretože debilita je len starší spisovný odborný výraz pre ľahkú mentálnu retardáciu, ktorý sa chváli znalosťou „na nesprávnom mieste“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jirka F

To vědlejší byl překlep.

před 2728 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Jo a ten „konfort“ taky.

před 2728 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirka F

Jenom jsem se tazatele chtěl zeptal co je to ta konfortní zóna nemyslel jsem to špatně.

před 2727 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirka F

oprava: komfortní

před 2727 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek