Kazatel

Bylo někdy v minulosti vnímáno slovo „pirát“ kladně a pokud ano, kým?

Odpovědi
Rys95

Piráti byli zloději, vyděrači, sabotéři a podvodníci. Kladně hodnoceni byli pouze handlíři, kteří disponovali podílem na vyloupeném majetku. Nezřídka se dostali do křížku s královským loďstvem.

marci1

Nebylo. 🙂
Zločin pirátství je pokládán za ius cogens (pevná, dohodnutá ustálená mezinárodní kogentní právní norma); ti, kdo se dopouštějí krádeží na otevřeném moři, zabraňují obchodu a ohrožují námořní komunikace, jsou pokládáni suverénními státy za nepřátele lidstva (hostes humani generis).
Piráti jsou hluční, vulgární, drsní, hrubí, extrovertní, násilničtí, bezohlední a krutí mořští bandité.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pir%C3%A1t

Rokio

Pirát jako člen politické strany je vnímán kladně těmi, co je volili nebo těmi, co mají sympatie k Pirátské straně.

Kelt

Pokud pirát dával někomu část své kořisti, tak to měl u něho dobré.