Kelt

Byli byste v této situaci naštvaní nebo ne?

Vzpomněl jsem si na jednu scénu z filmu. Jedná se o seriál Chobotnice – Itálie. Komisař se hádá s číšníkem, protože číšník mu nevzal spropitné. Vím, že v těchto zemích byl a možná je ještě zvyk, že v restauraci se platí spropitné cca 10 % ceny. Z mého pohledu, ale komisař platil méně a tedy ušetřil. Číšník si spropitné nevzal, protože komisař zatknul jeho známé. Co byste dělali, kdyby vám číšník odmínul vzít spropitné ( u nás), byli byste uražení, nebo spokojení, že jste ušetřili? Děkuji.

Nejlepší odpověď
da ny

Toho bohdá nebude, aby český číšník odmítl spropitné 🙂

Asi by mne odmítnutí překvapilo ........
Naštvaná bych nebyla, „výdělek“ mají garantovaný již v ceně, kterou mi naúčtují. Spokojenost bych také necítila ;)

Další odpovědi
Dismas

Nejdřív bych byl naštvaný, ale pak bych byl spokojený, že jsem ušetřil.

rouzi

Tyto věci neřeším, taky proč, chceš, nechceš, tvůj problém.