Kamionacka09

Byli by jste pro zakaz Rally zavodu?

Vsude se pise o vcerejsi tragedii s nazory ze za to muzou sami poradatele nebo lidi.A tak si rikam jakej ma vubec smysl poradat takovehle zavody? Co je natom dobryho?

Nejlepší odpověď
anonym

Nejsem pro zákaz, jen diváci si musí uvědomit, kde hrozí nebezpečí, pokud to už nevytyčí pořadatel. Určitě bych nestál na vnější straně zatáčky, kde auto může vylítnout z cesty. Samozřejmě, že riziko je na celé trati, ale někde je velmi vysoké.

Další odpovědi
Drap

Nejsem proti. Rally se jezdí téměř po celém světě, tak proč ne u nás ? Spíše jsem pro stanovení přesných a jasných podmínek pro pořadatele, aby k podobným věcem nemohlo dojít.

venkovan

Kdysi takové závody byly i vývojovou zkušebnou. Mnoho technických vybavení aut vznilo právě pro závody a později se přenesly do klasických aut.
Nicméně jsem proto, aby takové závody byly omezen, byly mimo obydlená sídla a veřejnost – diváci řádně zajištěny aby nebyly tam, kde nemají co dělat.
Celkem to považuji i za plácání pohonných hmot, zamořování vesnic a měst smradem a hlukem. Dnes testování novinek aut lze zajistit ve zkušebnách
Doplňuji:
Fuj to jsem nasekal hrubek.
Ale k tragédii o které se te´d hovoří. Obávám se, že ty děti se šly podívat normálně za plot jejich zahrady jak to okolo frčí. Těžko soudit, ale s podobnou situací, že auto vyletí ze silnice a vletí až na zahradu, do „obejváku“ apod., když závody vedou osídlenou částí obce, musí pořadatelé počítat. A musí počítat s tím, že mnoho z domácích nějaké závody nezajímají, neznají pravidla apod. Proto mne zaráží, že pořadatelé neudělali jednoduché letáky a nedali je do každé nemovitosti v obci podél silnice, nevyvěsili pravidla na vývěsky apod. Letos to není poprvé, kdy auto vyletělo ze silnice do obytné zóny.

anonym

Manžel pracuje ve vývoji motorových vozidel, takže mi bylo vysvětleno, že mnoho technických novinek se prověřovalo právě při závodech rally, F1 atd. Dnes se většina těchto prvků dá vyzkoušet v laboratořích , počítačových simulátorech atd. Pamatuji si, že kdysi bylo mnoho lidských obětí při závodech F1 ( sedmdesátky léta a dříve…) Po přijetí mnohých bezpečnostních prvků, změnách pravidel se bezpečnost F1 velmi zvýšila a pokud už dojde ke kolizi, nemá zpravidla tak fatální následky. Osobně bych povolila takové akce ( nechce se mi je nazývat sportem) pouze na k tomu určených okruzích. Nelíbí se mi ani když jezdí po vsích ani když smrdí a rámusí v přírodě. Těch obětí je mi líto, zvláště děti jsou obětmi nezodpovědnosti dospělých. Buďme ale upřímní, o to nebezpečí asi práve jde, ne? Diváky takových podniků lákají právě rizikové úseky kde může dojít k havárii a kde může téct krev, lítat plechy a event. vyhasnout lidský život. To je asi ten správný adrenalin ( který sice nechápu) , ale oni si zřejmě také neuvědomují, že obětí jejich zvědavosti mohou být oni sami nebo jejich blízcí. Pořadatelé zabezpečí trať, vyhání diváky z rizikových míst, ale oni tam lezou přez zákaz znovu a znovu ! Zajímavá trať na okruhu a diváci na tribunách, k tomu bych se já přikláněla.

Bedy

Já nejsem pro zakázání, ale pro zpřísnění pravidel a bezpečnostích opatření, zvýšení sankcí za nedodržení a taky pro to, aby se to nejezdilo na normálních silnicích a nebo když už, tak minimálně.

Ale zákaz by nic neřešil, jezdilo by se to na černo.
Já nemusím Formule 1 a MotoGP a podobné velké závody, kde jde vyloženě jen o prachy. Těm bych ty jejich „platy“ pěkně zdanil a nebo omezil.

Alesh

Já jsem téměř proti jakýmkoli zákazům, tento nevyjímaje.
Něco zakázat, je to nejjednodušší, ale i nejhloupější řešení. Nejsem nějaký fanda rally, občas na něj sice koukám v TV, ale že bych ho vyhledával se říct nedá. Já prostě jen ty chlapíky za volantem zbožně obdivuji, jsou to podle mě králové volantu.
Bohužel k tomuto sportu patří i poměrně časté nehody (ve srovnání s jinými sporty). Že to pak někdo odskáče je šílená tragédie. Dost často si za to ale ty lidi můžou sami, zkrátka stojí tam, kde nemají co dělat, nemají kam utéct a mnohdy by to ani nestihli. To furt ale pro mě není dost zásadní důvod, že by se mělo rally zakazovat jako celek.

lukas.zmizik

Jedna taková rally byla i u nás. Šel sem ze zvědavosti, protože šli i známí … Ani sem tehdy neuvažoval, že bych se postavil schválně tak, abych viděl do místa, kde by teoreticky mohly nejvíce lítat plechy…Ti hoši co hlídají lidi za páskou bývají většinou místní ochotníci a místní diváci za nimi chodí aby si pokecali, pak se ta bezpečnost těžko hlídá. A musím říct, že mě to nějak nebralo, když sem viděl jen to, jak kolem mne rychle pojede auto…
Zároveň pochybuji, že tyhle auta z vesnických závodů jsou vybaveny nějakýma novinkama k testování.. Na to jsou okruhy ale chápu že se dá i spojit příjemné s užitečným…
Mě stačí, že realita a ostrý provoz je mnohdy podobný adrenalin…

anonym

Vůbec nic, akorát vyhozený peníze. Benzín, auta atd. v neposlední řadě když jde jako tu, tak i o život.

Michal Kole

Jsem pro zákaz minimálně do doby než se zpřísní zákony pro bezpečnost a hlavně by to nemělo být na veřejných komunikacích

Reuef

Zruseni ne ale spis potrestani poradatelu a zvyseni bezpecnostnich opatreni…

honza19hk

ne,protože je sám jezdím a ne jen ty české,ale lidi nesmí lézt tam kam nemají,hlavně na vnější stranu zatáčky a blízko za horizont (jako při této poslední nehodě)
Ty auta jezdí klidně i 180km/h a když v této rychlosti dostanete smyk,málokterý řidič ho dokáže srovnat.