Avatar uživatele
anonym

Byla by rada a vysvětlení od elektrikáře NN, i amatéra?

Na kotli UT mám termostat, který spíná (podle štítku) od 35°C do 90°C, ale já bych potřeboval, nějakým zásahem do termostatu , aby už spínal při 25°C. A druhá věc je ta, že mám v kotelně odpočítavací elměr a kdykoliv přijdu a čerpadlo již neběží, vždy je kotouč s černým bodem přesně uprostřed okénka. Není elměr závadný?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gecco před 3388 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Jestli je to termostat s kapilárou, tak se zpravidla dá najustovat šroubkem v osičce nebo na spínači. U některých se dá posunout doraz.
To, že se elektroměr zastavuje značkou v okénku, je správně. Na hřídelce je magnetický jazýček, který se v klidovém stavu natočí k brzdicímu magnetu a otočí tak kotouč značkou do okénka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Pokud jde o spínanou teplotu – vyměň termostat (o jakou jde konstrukci?).
😉
Elměr – netuším…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mapel

Termostaty se vyrábí v rozsahu od do. Pokud u uvedeného typu je krajní teplota 35°C, tak se nedá nestavit níže. Pro přesnou radu je potřebné uvedení typu kotle. Na elektroměr už tady odpověď je, ale kotel i v klidovém stavu má nějaký odběr a měl by se kotouč otáčet. Opět záleží co vše je napájeno, zda je připojena nějaká regulace apod.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

To právě nechci vyměnit, jen jsem si myslel, že po rozebrání stávajícího by šlo něčím otočit nebo pohnout, .. nevím. Je zbytečné kupovat nový.

před 3388 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Možná jo – o jakou jde konstrukci?

před 3388 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek