Zlatý

Byla by rada a vysvětlení od elektrikáře NN, i amatéra?

Na kotli UT mám termostat, který spíná (podle štítku) od 35°C do 90°C, ale já bych potřeboval, nějakým zásahem do termostatu , aby už spínal při 25°C. A druhá věc je ta, že mám v kotelně odpočítavací elměr a kdykoliv přijdu a čerpadlo již neběží, vždy je kotouč s černým bodem přesně uprostřed okénka. Není elměr závadný?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jestli je to termostat s kapilárou, tak se zpravidla dá najustovat šroubkem v osičce nebo na spínači. U některých se dá posunout doraz.
To, že se elektroměr zastavuje značkou v okénku, je správně. Na hřídelce je magnetický jazýček, který se v klidovém stavu natočí k brzdicímu magnetu a otočí tak kotouč značkou do okénka.

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud jde o spínanou teplotu - vyměň termostat (o jakou jde konstrukci?).
;-)
Elměr - netuším...

Bronzový

Termostaty se vyrábí v rozsahu od do. Pokud u uvedeného typu je krajní teplota 35°C, tak se nedá nestavit níže. Pro přesnou radu je potřebné uvedení typu kotle. Na elektroměr už tady odpověď je, ale kotel i v klidovém stavu má nějaký odběr a měl by se kotouč otáčet. Opět záleží co vše je napájeno, zda je připojena nějaká regulace apod.

Diskuze k otázce

Zlatý

barbakan

To právě nechci vyměnit, jen jsem si myslel, že po rozebrání stávajícího by šlo něčím otočit nebo pohnout, .. nevím. Je zbytečné kupovat nový.

Zlatý

gecco

Možná jo - o jakou jde konstrukci?

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.