Avatar uživatele
Stříbrný

Budu potřebovat stavební ohlášení, povolení, kolaudaci, územní souhlas nebo něco podobného?

Zdravím, chtěl bych si na orné půdě na okraji obce postavit "letní sídlo" o velikosti do 5x5x5 metrů. Nebylo by připojené do odpadní, elektrické ani další sítě, vše bych případně řešil vlastním vybavením(jímka, solární elektrárna, dešťovka). Potřebuji toto někam ohlašovat?



agneta-nejspíše bych ho chtěl zapustit do země alespoň 0,5metru kvůli úspoře na vytápění a na stavebním materiálu.
V roce 2006/2007 se tento zákon tuším měnil a osobně se v tom vůbec nevyznám :(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

... nejjednodušší je dojít na místní stavební úřad,a zeptat se,co budou chtít >>> je to místo od místa jiný a nejde paušalizovat,někde je něco povolený,jinde zase zakázaný ...
... jestli teda nemyslíš něco takovýho: http://www.humanart.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Řekla bych, že pokud není "spojeno se zemí" - je tedy na dřevěných základech (pražce), tak nepotřebuješ vůbec nic, za předpokladu, že je to tvůj, nebo pronajatý pozemek.


Avatar uživatele
Zlatý

Stavby, které vyžadují ohlášení stavebnímu úřadu:
stavby pro bydlení a pro rekreaci do 150 m2 zastavěné plochy, s jedním podzemním podlažím do hloubky 3 m a nejvýše dvěma nadzemními podlažími a podkrovím
podzemní stavby do 300 m2 zastavěné plochy a hloubky do 3 m, pokud nejsou vodním dílem

stavby do 300 m2 zastavěné plochy a výšky do 10 m, s výjimkou staveb pro bydlení, a haly do 1000 m2 zastavěné plochy a výšky do 15 m, pokud tyto stavby a haly budou nejvýše s jedním nadzemním podlažím, nepodsklepené a dočasné na dobu nejdéle 3 let
stavby do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky s jedním nadzemním podlažím, podsklepené nejvýše do hloubky 3 m
Kompletní seznam staveb a jejich rozdělení podle nutnosti ohlášení či povolení poskytuje stavební zákon v §103 a §104.

===========================
http://www.odpovedi.cz/…

Zdroj: www.stavebni-povoleni.info/ohl aseni


Avatar uživatele
Stříbrný

Ano musíte.
Na orné půdě se stavět nesmí.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Mc Merkurion

cukrar: ne vždy...
... Ne ve všech případech je ale třeba souhlasu orgánu ochrany ZPF, ani není třeba platit odvody. Jedná se o tyto případy:
> Pozemky, které jsou nezastavěnou plochou zastavěných stavebních pozemků (na stavební parcele postavím dům, ale za domem zůstane na téže parcele zahrada. Při stavbě např. dalšího domu na zahradě se „nežádá ani neplatí“)
> Pozemky v zahrádkových osadách zájmových organizací (typicky zahrádkářů)
> Pozemky fyzických osob v současně zastavěném území obce, na nichž si jejich majitel chce zřídit garáž, chatu, kůlnu, kurník, vinný sklep a podobné objekty (majitel pole ležícího vedle jeho domu na něm chce postavit výše uvedené objekty)
> Pozemky určené pro stavby pro bydlení v současně zastavěném území obce ( pole v obci je územním plánem určeno pro bytovou výstavbu)
> Pozemky určené k užívání pro nezemědělské účely na dobu kratší než 1 rok včetně rekultivace do původního stavu

Avatar uživatele
Bronzový

Mc Merkurion

... zapomněl jsem na zdroj: http://finexpert.e15.cz/…

Avatar uživatele
Stříbrný

huxa

barkaran-zde zase stojí, že do 25mx25m nemusí být ani jedno:
http://www.ceskereality.cz/…

Avatar uživatele
Bronzový

Mc Merkurion

... která neslouží bydlení >>> píšou,což letní sídlo je ...

Avatar uživatele
Bronzový

Mc Merkurion

Agneta: ... a musí to být do 16m2 ...

 

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.