peterd108

Bude koruna dále posilovat vůči dolaru?

Mám pravidelný příjem, který mi chodí v usd. Poslední dobou koruna posiluje a tím pádem je to pro mě horsi, když si chci usd převést na koruny. Myslíte, že bude koruna dále posilovat nebo bude začne slábnout? Aktuálně je kurz 21.91 Kč za usd, před dvěma měsíci to bylo cca 25 Kč za usd.

Nejlepší odpověď
Drap

Jistě to nikdo neví, to by se to investovalo, kdyby to člověk věděl.

Další odpovědi
Pepa25

Je málo pravděpodobné, že někdy v dohledné době bude znovu 25 Kč / USD, protože jak je vidět z grafu, tak slabá koruna byla jen v panice první vlny. Pokud nepřijde silná třetí vlna, tak koruna bude nespíš v rozmezí 21,5 – 23.

Zdroj: https://www.kur­zy.cz/kurzy-men/grafy/CZK-USD/

aliendrone

Předpovídat v současném měnovém systému vývoj kurzů? Tywoe, to si raději vsadím na denní předpověď počasí za 3 měsíce. :D :D :D

Můj tip je, že koruna moc posilovat nadále nebude vůči €, vůči dolaru si nejsem tak jistý (hodně záleží „co vykoumá/s čím přijde“ Biden). Neboj nic, kdyby to vypadalo na další znatelné posilování, ČNB zajisté bude intervenovat.

jnl.cz

Myslím, že koruna se bude v příštích 12 měsících pohybovat v rozmezí 21 – 23 Kč/USD.

Zdroj: https://www.kur­zymen.com

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.