FOG

Bludny holandan

Co je nebo kdo je to „bludny holandan“?

Nejlepší odpověď
vagra

Legenda o nejznámějším přízraku světových oceánů, lodi jménem Bludný Holanďan, se mezi námořníky vypráví už déle než tři sta let. Zachycuje příběh holandského kapitána, odsouzeného plout s posádkou duchů v okolí mysu Dobré naděje až do konce věků. Zjevuje se prý hlavně za bouří. Přízračná temná loď s cáry mlhy místo plachet, obklopená podivnou načervenalou září. Traduje se, že přízrak je pro posádku, která ho spatří, předzvěstí zkázy.

Zdroj: http://dragon-online.blog.cz/0902/hru­zostrasna-lod-duchu-brazdi-bludny-holandan-vlny-mori-dodnes

Další odpovědi
annas

Doplnění.
Legendu, kterou uvedl Vagra, zpracoval literárně Heinrich Heine. To pak využil Richard Wagner jako libreto ke své opeře Bludný Holanďan. Příběh situoval do Norska okolo roku 1650.