Kokyna

Blecha, nebo štěnice?

Dobrý den, jak vypadá štípanec od blechy nebo štěnice? Na chalupě mě a dceru něco ošklivě pokousalo. Jsou to drobné pupínky se stroupkem uprostřed. Dcera to má nahodile po celém tělě a já hlavně v dolní části nohou. Děkuji předem za odpověď.

Odpovědi
jáára

kousnutí štěnice jen tak nenajdeš…

led

Kosnutí štěnicí: https://www.go­ogle.sk/search?q=kou­snut%C3%AD+%C5%A1t%C4%9B­nice&espv=2&biw=136­6&bih=643&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ved=0CB4QsAR­qFQoTCPzqleLAv8cCFcQEG­godb-IDOw
Kosnutí blechou: https://www.go­ogle.sk/search?q=kou­snut%C3%AD+blechou­+fotografie&es­pv=2&biw=1366&bih=643&tb­m=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&ved­=0CDMQ7AlqFQoT­CM7W1fHAv8cCFYM7Ggod4fUM­mQ

gecco

Kousnutí od obou jsou velmi podobná…
A podobná jsou i od jiných ´breberek´…
😉
Nejlepší by bylo, kdyby se vám povedlo původce chytit…
😉

anonym

Těžko to takhle napsat,kdo to byl,ale asi bleška.
Máte nějaké zvířátko na chalupě?
Jen ,aby to nebyly muňky.

Dochy

V některých oblastech ještě v zahradách řádí sviňušky (sametka podzimní). Malej roztoč, prakticky neviditelnej, kterej se přichití k člověku, najde si vhodné místo a chvíli saje. Zůstane svědící flek cca na týden, často s maličkým stroupkem uprostřed. U nás začlo období sametek asi před 3–4 týdny. Pokud se projdeš po zahradě, zaručeně se nějakej flíček objeví.

Davide

Vsadil bych sem že je to spíš blecha, hlavně je třeba najít to, kde se blechy objevují a místo vystříkat nějakým přípravkem, jinak se toho nezbavíš, pěkně to popisují například zde: http://pethome­.cz/cs/blog/pos­t/jak-zahubit-hmyzaky

Luxx

jáára → kousnutí najdeš lehce.. to podle toho, kde to zrovna bolí/svědí… ale samotné štěnice – ty se hledají těžko, to jo :)