Posspi

Jak udělat referát o bitvě u Yourtownu? Jak vytřídit informace a vybrat to nejdůležitější?

Zdravím......­.............­.....zrovna dělám referát do dějepisu, ale vůbec si s ním nevím rady, prostě neumím dělat výtahy z Wikipedie a přenést je stručně do Powerpointu ,a tak tady sedím, koukám do toho Powerpointu a blbnu......Vůbec nevím, co mám dělat, a až to zítra budu prezentovat před třídou… asi se zhroutím, prostě až tam budu stát před multimediální tabulí a přes celou bude ta moje prezentace a těch 25 párů očí (50) se na to bude dívat, jak to mám udělané… prostě mám strach a bojím se,že to do zítřka nestihnu, protože nevím, jak to mám udělat… poradíte mi někdo, co mám z té Wikipedie vytáhnout a dát do té prezentace…? Fakt nutně, děkuji…

Nejlepší odpověď
ivzez

Úkoly za nikoho neděláme.

Udělejte si osnovu nejdůležitějších událostí, osob, dat, … (z dějepisu
už přece víte, co je u bitev důležité, pokud ne, zopakujte si z učebnice)
a jako zdroj si vyberte něco jiného než Wikipedii.

Přestože je v ní řada dobrých článků, neplatí to zdaleka pro všechny.
Na Wikipedii nelze spoléhat jako na jiné ověřené zdroje dat a informací.