Baterka notebooku, nechat nabít a vyndat či nonstop v síti

Ahoj,
mám nový notebook, má výdrž 8hodin (dle nich..), tak se ptám, jestli mám nechávat tu baterku vždy vybít a pak dát do sítě, nebo pokaždé, když mám příležitost, třeba celé dny ji nechat v síti. Co myslíte? Jaké s tím máte zkušenosti aby baterka vydržela co nejdéle i v následujících pár letech.. Díky, E.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud bude notebook neustále v síti tak lze baterii vyndat (pokud by nedošlo k nějakému vyzkratování notebooku - podorbnosti v manuálu)

Nové moderní LiIon baterie již není nutné nechávat úplně vybíjet jako NiCd, které trpěli paměťovým efektem.

8 hodin je více méně "marketingová hodnota", byla dosažena pouze v laboratoři a to se na notebooku skoro nic nedělalo. Reálný provoz je o něčem jiném.

Např. jinou spotřebu má DVD mechanika, když je medium čisté a jinou vyšší má DVD mechanika, když je médium "poškrábané, ale stále čitelné", protože se musí víckrát otáčet a čte se "pozorněji".

Další odpovědi:

Pokročilý

já mám pc stále zapojené v síti a to i několik dní, jinak mám notebook lenovo g560 a ten umožňuje nemít baterii nabitou naplno, takže je nabitá na 80%, tím by měla mít delší životnost, na 100% ji nabíjím pouze, když vím, že někam pojedu a budu mimo síť delší dobu

Co vím od známého prodejce PC, tak mi doporučoval ji nevyndávat, protože takhle se v notebooku jakoby pořád oživuje a aktivní. Kdežto když s ní budete manipulovat, tak bude jakoby stárnout mimo počítač, co jí má prý vadit více.
Jestli je toto pravda nevím, ale mám rok starý notebook a pořád vydrží to samé, jako při koupi, baterku nevyndávám, používám častěji odpojený.

Bronzový

Baterku doporucuji alespon jednou za mesic vybit a doplna nabit. Kdyz ntb nekde pouziji bez site, tak doma baterku nejdrive vybiju, nez zacnu nabijet. V praci jsme nakoupili 5 stejnych ntb a pouze 2 mame puvodni baterku. Ostatnim jiz odesla a me pritom po 4 leta drzi i stejnou dobu jako na zacatku. Je pravda, ze lion baterie pametovym efektem trpi mene, ale z vlastni zkusenosti stejny pripad.z 5ti telefonu htc, pouze ja mam po 2-3letech puvodni baterku. Dodrzuji pouze vybit a nabit. Ne uz mam jen 2 carky baterky , dam to tam na 10 minut jako to obcas slysim u kolegyn v praci.

Bronzový

Někteří odborníci tvrdí,že je dobré jet bez zapojení tak do 45 % vybití baterie.Pak prý vydrží déle.Ale jestli je to pravda,nevím.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.