Vanda6

Nabíjení notebooku…

…když si zapnu notebook a zapojím napájecí kabel do síťě ničí se baterka nebo ne ??? A je lepší mít ten kabel v zásuvce nebo mimo zásuvku ?

Nejlepší odpověď
tom004

Klidně ho nech trvale připojený. Baterii se nic nestane. Po nabití baterie se zdroj tzv. odpojí, a připojuje se podle potřeby. Baterie v mém noťasu je pět let v provozu bez problémů. Je připojena ke zdroji i když ho na noc vypínám.
Doplňuji:
Z mých,i ze zkušeností jiných, souhlasím s >Lorrien<. Baterie nových konstrukcí se podstatně rychleji „ničí“ opakovaným vybíjením „do nuly“. Doporučuji nabíjet,jakmile se zbývající kapacita přiblíží k 50%.

Další odpovědi
Lorrien

Ještě bych chtěla doplnit Toma – právě když ho budete nabíjet až když se vybije, tak se Vám rychle opotřebuje baterie a zničí se. ;)

jpau

No jde o to, jaký to je počítač a jak je tam to napájení řešené. Samozřejmě taky o elektroniku v baterii.

V důsledku je to ale jedno protože ta baterie se ničí vlastně neustále (stejně jako autobaterka v autě nebo telefonu) a nezabráníš tomu tím že ji budeš používat, nabíjet nebo ji položíš na stůl (to je pro ni nakonec snad nejhorší protože se sama od sebe vybíjí vnitřním odporem a pokud její napětí klesne pod tzv. prahové tak konec). Takže dělej co ti vyhovuje.

Za sebe doporučuji jendou za čas, třeba za tři měsíce nechat ten počítač vybít úplně, třeba až nepůjde zapnout (ideálně to dělat pomalu, např. nechat ho v režimu spánku cca tak 14 dní – třeba když budeš na dovče) a pak znova nabíd. Takové procedůry slouží k údržbě baterie a prodlouží životnost, mohou i zvednout kapacitu (resp. se může zlepšit stav oproti původnímu – nikoli oproti továrnímu)…

Lorrien: Jsem tak na 99% přesvědčený, že Tvoje tvrzení je úplná blbost 😉. Pokud máš nějaký zdroj tak ho prosím nastřel.