Heřman

Baterie do foťáku-kvalita a výdrž

Dobrý den. Potřebuji poradit s koupí baterií do foťáku, druh AA 1,5V dobíjecí a dlouhá životnost a výdrž, aby se rychle nevybíjely prostě aby dlouho fungovaly

Nejlepší odpověď
mosoj

Sanyo Enelope, GP Recyko, Philips Infinium .
Aku nové generace s minimálním samovybíjecím efektem. Běžně se dají používat i po půl roce ležení. Kapacita 2 050 mAh, ale na tu nekoukejte. Ony ty 2 500 mAh ji stejně většinou nemají a navíc se vám za týden vybijí.

Pod 200 snímků to jít nemůže spíš 300 a více. Záleži na fotáku a kolikrát použijete blesk, jak často fotky prohlížíte atd, atd.
Rozlišení fotky má na výdrž AKU nepostřehnutel­ný vliv.

Další odpovědi
anonym

Mám „solid 1500“ již tři roky a nafotím cca 70 fotek nejvyššího rozlišení na jedno nabití.

Hlada

V současné době jsou nejlepší Sanyo Eneloop 2000mAh, které se vyznačují mimořádně nízkým samovybíjením, což je právě důležité u fotoaparátu, který se používá občas a zpravidla když je potřeba, tak jsou akumulátory vybité. Tyto akumulátory procházejí také úspěšně v testech životnosti. Akumulátory vyšší kapacity než 2Ah mají zpravidla nižší životnost.

Ravenne

Já používám GP 1300 a nestěžuji si. Sice to určitě nejsou ty nejkvalitnější a nejlepší na trhu, ale mám je už docela dlouho a pořád ještě se je nechystám vyměnit :)