Orange

Balík do Německa

Zdravím, budu potřebovat odeslat malý balík do Německa (odhadem sotva 400 gramů), zajímalo by mě, co vše je nutné udělat? Hledal jsem na webu naší pošty a je to tam docela zmatené, píše se i o nějakém celním projednání. To jsem právě myslel, že v rámci EU nebude nutné. Pak mě napadlo ještě využít nějakou specializovanou službu, ale chtěl bych něco spolehlivého. Pokud máte někdo zkušenosti, budu moc rád za rady.

Odpovědi
darius

Záleží, co chceš přepravovat, jestli něco, pro co se udělují vyjímky (mělo by to tam být napsané v podmínkách přepravy), budeš se asi muset zeptat na infolince, buď e-mailové nebo telefonní. Jestli ne, normálně balíček zabal a projistotu na něj čitelně napiš „křehké“, „fragile“. 🙂