Pokročilý

Bahno v kole

Jel jsem tak trochu vic v bahne a mel jsem spinave kolo. Pak jsem ho cele umyl ale mam tu jeden problem. Kdyz jsem jel bez slapani, tak napinak retezu jak kdyby splha dopredu a z hora retez vysi. Nejak jsem s tim pohybal a tento problem jsem odstanil, castecne...
Ted ale k primo k nynejsimu problemu. Od te doby mi to ve stredu zadniho kola chrci. Je poznat ze ten zvuk delaji zbytky z bahna. Budu to muset cele takto cistit?
http://www.ivelo.cz/…
kam se to bahno tak mohlo dostat, copak to neni kryte?
Jedna se o kolo GT Avalanche 4
Dekuji predem za odpovedi
Doplňuji:
Prave jsem cele dukladne promazal olejem na retezy aj WD40.
Nic zavazne to snad nebude?

Odpovědi:

Stříbrný

Průměrné kolo, u tohoto můžeš čekat, že bude potřebovat provádět každoroční údržbu. Zkusil bych jej ještě tryskou promyt, hlavně přehazovačku (tryska-"konektor" pro hadici z vodovodu, dá se sehnat do 100Kč v každé prodejně zahradnického náčiní). Poté bych jej rozdělal a pročistil dle návodu, možné ovšem je i to, že máš pokroucené ozubené kola nebo řetěz.
Určitě nezapomeň následně všechny díly a hlavně tyto věci u řetěze i řetěz důkladně promazat, domnívám se, že jsi to nenaolejoval po umývání a proto se vyskytly problémy, které popisuješ.
Doplňuji:
Podívej se na přehazovačku a ty kola, jestli jsou rovné a vše do sebe krásně doléhá, jestli ano, rozmontuj to a vyčisti dle návodu, jestli narazíš na poškození, neni problém sehnat v cykloobchodech novou přehazovačku-ozubené kola, mělo by to vyjít i s novým řetězem do 1000Kč.

Zlatý

lol vy pouzivate WD40 na kolo..;D...no mazec tim vse este zhorsite..nechrci vam tam zadne bahno povolilo vam lanko u presmykace...chce a dalsi dily pouzivejte vazelinu WD40 je silikonovy olej a lepi na sebe prach..vzadu na rameni prehazovacky jsou 2 sroubky ty staci dotahnout nebo naopak povolit pak cvakani prestane ..ikdyz by bylo nejlepsi kolo nekde prichytit a sedlo do vzdychu a seridit celou prehazovacku ...WD40 pouzivejte jen na inpregnaci ramu a jinych soucasti ale nikdy na mazani kola..!!! nato vzy jen vazelinu...!! pokud si nato netroufate v servise vam to udelaji profesionalove ..neni to nejak drahe ...
Doplňuji:
to co vam radil Mistr huxa nedelejte ...!! pokud mate spatne pouzdro u lozisek tak uz to dohromady nedate ...a budete kupovat nove ....spatne pouzdro v kole nejak nevadi loziska jsou na stejnem miste ale pokud je vydnate uz je nedate z5...

Zdroj: servisacka praxe -kola -lyze- a dalsi sportovni potreby Hervis sport Prerov

Bronzový

SonsyMite , čemu přesně říkáš u Avalanche 4 "napinak retezu" ?
Pokud jde chrčení od zadního náboje i když se kolo jen otáčí a to jedno na kterou starnu, bude spíše bordel u ložisek osy. Tam nebude hned potřeba rozebírat ořech.
S tím krytím je to tak, čím levnější tím horší je i krytí a pak se tam dostává bordel.
Avalanche 4 používá ALL TERRA ALLOY W/ QUICK RELEASE, které používá kuličkové ložisko a né průmyslové. Bohužel to zatěsnění není u techto nábojů moc dobré
Abys mohl sundat tu kazetu musíš mít příslušný stahovák. V tvém případě na kazety Shimano, Suntour, Sram (bacha Campa má jiný). Budeš taky potřebovat "bič" ( páka s řetězem) na přidržení kazety.
Jinak osu vyndat vyčistit náboj osu i kuličky. Pak pořádně promazat vazelinou ne jen WD.
WD stříkni taky kladky u přehazovačky. Možná to ramínko přehazky považuješ, za ten napínák. Taky postříkni mechanizmus přesmykače.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.