_136

Je to správné řešení? Přitvrdit proti provozovatelům restaurací či hotelů, kteří porušují vládní nařízení – viz popis

Je to spravne řešení?,Přitvrdit proti provozovatelům restaurací či hotelů, kteří porušují vládní nařízení proti šíření koronaviru.

Pozor – nevložil jste otázku.

Až rok zákaz činnosti za opakované porušování nařízení, navrhl Hamáček

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Alesh

NE

Bych ho chtěl vidět, co by dělal, kdyby musel sedět doma za pár stovek na den…

Další odpovědi
Ametyst

NE

Represe účty nezaplatí, ani daně do státní kasy nepřinesou. Vláda prošvihla důvěru lidí, a teď už to připomíná úporné vaření vajíčka naměkko, i když je po půlhodině vaření stále tvrdé. 🙂

autacek

NE

Celá společnost se snaží být solidární s nejohroženější skupinou, ale hloupé nevzdělané děti, zanedbaná léčba jiných nemocí, segment podnikatelů na hranici krachu i osobního bankrotu… a k tomu navíc naprosto žádná úcta a vděk od těch nejohroženějších, jen čpění zlosti a touha někoho ztrestat za to, že chce jen přežít.

Dochy

NE

V mnoha případech (netvrdím že ve všech, vyžírkové se najdou všude) jde o čin zoufalých lidí, kteří nevidí cestu dál a kvůli nepromyšleným vládním nařízením mají existenční potíže. Vláda se měla postarat o to, aby existenční potíže hrozili jen těm co opravdu, ale opravdu makat nebudou protože nechcou. Pokud vláda řekne že restaurace mohou otevřít a druhý den je zas zavře tak ten jeden pitomej den je stál desítky a ty větší stovky tisíc korun. To už není jen o podnikatelském riziku.

CTTON

ANO

jirka F

ANO

Drap

ANO

Otázka má končit otazníkem. Už jsi tady dost dlouho, takže bys to mohl už vědět.

Hlada

NE

Vláda svými opatřeními, která jsou chaotická a nedostatečně odborně podložená, zakazuje podnikat, pracovat, zaměstnávat a postiženým neposkytuje dostatečné kompenzace.

dudu

ANO

Je nezbytné. Počty restaurací a hotelů jsou dimenzovány na příliv zahraničních turistů.
Návrat do předchozího stavu je však v dohlednu velmi málo pravděpodobný. Udržovat tyto kapacity v provozuschopném stavu je tudíž nelogické. Racionální uvažování naší populace neprošvihla vláda, nýbrž pokřivili a zmátli novináři a opoziční politici schopní zneužít a překroutit každou situaci, či problém.

plebs

ANO

Tak na př. v Rakousku nejenom v covidovém stavu porušíš zákon jednou pokuta, podruhé pokuta potřetí odebrání licence na podnikání i pro manželku i děti.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Vláda prošustrovala důvěru ve správnost svých restrikcí hlavně tím, jak na nás papaláši dělají dlouhý nos při oslavách v oficiálně uzavřených hotelech a restauracích. Jsme napomínáni, abychom seděli doma, ale celebritky na nás mávají ze svých slunných dovolených. Pro obyčejného člověka, a to ani nemusel přijít o existenci, to zní jako výsměch. Jako když ti papaláši a celebrity vědí mnohem víc než my.

Drap

Mohl by někdo vysvětlit, z těch kteří jsou pro ne přísnost, proč já mám ze svých daní platit někomu provoz hospody či hotelu? Je to v podstatě válečný stav. Za války když někomu vybombardovali živnost, taky od nikoho nic nedostal. Nebo za hospodařské krize. živnostník zkrachoval a buď na to měl, aby se znovu vzpamatoval, nebo neměl. Nikdo je přece nenutil, aby podnikali v této živnosti a a moje peníze vesele porušovali nařízení, dělali demonstrace a jezdili s rakvema po republice.

autacek

@Drap Mohl by si nám vysvětlit, proč já mám ze svých peněz platit tobě větší pocit záchrany? Proč si za své bepořídíš ochranné prostředky a nesedíš v bezpečí doma na zadku?někomu provoz hospody či hotelu?

Píšeš že je to v podstatě válečný stav? Ano a ten kdo ty škody způsobil a o likvidaci daného segmentu drobného a středního podnikání rozhodl, by to měl celé zaplatit, potažmo by to měla na svých bedrech nést především ta skupina, kvůli které se to především všechno dělá.

Drap

Plácáš nesmysly. Vláda sem přivezla od někud covid ? Vláda zaplatit může cokoli a také toho hodně platí, ale žádné peníze nemá. To jsou všechno peníze našich daní. A mě nikdo žádnou ochranu navíc neplatí. Já jsem se celkem bez problému zařídil podle stavu jaký momentálně je a nechodím ani nikam brečet na náměstí a roznášet tak nákazu mezi ostatní.

autacek

@Drap Kecy v kleci, co zase napadáš za názor? Mimochodem, covid tu snad zakázal někomu podnikání a obživu?

Hlada

Plošný zákaz činnosti není totéž, co zkrachování jedince na trhu. Zákaz činnosti restaurací se netýká jen samotných hostinských, ale celého řetězce návazných činností, která začíná zemědělci, přes výrobu potravin, dopravu, velkoobchody, výrobce a distributory energií, pronajímatele nemovitostí až třeba po potraviny pro děti zaměstnanců. Proto já jsem proto, aby se tito lidé z mých daní zaplatili, třeba na úkor rouškovného. Jako důchodce mohu potvrdit, že mi s covidem žádné zvýšené výdaje nevznikly.

Drap

Mám Hamáčkovy za zlé, že jako ministr nebyl dost důsledný a nenasadil policii, aby tvrdě prosazovala nařízení a rozdávala dostatečně vysoké pokuty. Už mohlo být po pandemii.

Dochy

Mám vládě za zlé, že se nařízení mění po dnech, v některých případech po hodinách. Mám vládě za zlé, že si někde něco nařizují jak je napadne a řeší jen zákazy a restrikce. Mám vládě za zlé, že své rozhodnutí lidem nevysvětluje, že není schopna lidi nakopnout a sjednotit. Mám vládě za zlé, že ještě po roce nebyla schopna zajistit fungující trasování a karanténu pro potenciálně nakažené. Mám ji za zlé, že populisticky uvolnila opatření (nebo spíš zrušila) všechna opatření a nechala to zajít do stavu v jakém jsme teď.