Nikolkin123

Axolotl mexický

Mám takovou otázku ohledně axolotla mexického. Ráda bych ho dostala k Vánocům, a nevím jaké zkušenosti mají jiní chovatelé. Doporučujete tohoto mazlíčka?? :)Děkuji za jakoukoliv odpověď ;).

Nejlepší odpověď
beer

Začátečníkovi bych toto zvířátko nedoporučoval a už vůbec ne jako klasického mazlíčka na brání do rukou.
Jedná se o dost náročný chov se zvláštními požadavky a proto by se lehce mohlo stát, že při nesprávné péči a nevhodném prostředí bude chřadnout. Zvážil bych proto svůj požadavek na druh mazlíčka.
Něco o chovu a nárocích:
http://www.ak­varista.cz/web/a­tlas/detail/?id=229

Další odpovědi
peace

Axolotl mexicky je uzasny,krasny tvor,ktery zije v akvarku.ja ho mela a byla sem z nej nadsena.je to moje 2.nejoblibenejsi zvire.1.je levhard snezny:-)..
Je to dobre rozhodnuti,ale POZOR!kup mu do akvarka neakeho spolecnika,nejlepe rybu,protoze pravdepodobnost,ze se ti nezabijou navzajem je nulova..ALE TY RYBY NESMI BYT VETSI,NEZ JEHO PUSA,protoze aksolotl ostatni ryby ji a mohl by se jimi zadusit!
Hodne uspechu pri chovu;-)