Avatar uživatele
anonym

Axolotl mexický

Dobrý den, sháním obojživelníka „axolotl mexický“. Nevíte prosím, kde ho mohu koupit? Předem díky za info, hezký den, nashle A.B.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4686 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
masakrmen

Nejsem žádný vědec ale axolotl mexický je kriticky ohrožené zvíře, které žije ve volné přírodě v jednom jezeře uprostřed Mexiko City. V zajetí ho mají vědci nebo nějaké zoologické zahrady. Tohle vím z vlastní hlavy ale jsem si jist aspoň tím, že je kriticky ohrožený. Proto tedy domů pořídit nepůjde.
P.S. Zapoměl jsem ještě zmínit, že se jich ve volné přírodě vyskytuje kolem 100 jedinců…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Berušinka

Axolotl se občas mezi chovateli vyskytne, ale je hrozně náročný na prostředí. Nesnáší teplejší vodu a v době léta je nad Vaše síly mu udržovat přiměřeně studenou vodu. Pokud jí nemá – hyne. Pořiďte si třeba rybičky – a hlavně si o nich něco přečtěte. Chcete axolotla a pořádně ani nevíte, jak se starat. Kdyby jste se o to zvířátko víc zajímal, neptal byste se tady a věděl, kde ho můžete sehnat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

axolotl patří mezi ohrozené druhy, je v červené knize.

nelze s ním obchodovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Katy25

Jste fakt všichni úplně blbí axolotl se dá normálně koupit jednoho mám sama doma a malé mládě stojí okolo 30 korun.

před 4324 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata