rebelwera

Poradíte, jak je to s autorskými právy na zhotovování nášivek?

Zdravím pár lidí mě oslovilo, že by ode mě chtělo udělat nášivku.Měla bych každé skupině napsat o povolení nebo exustuje nějaké povolení a budu mít povoleno dělat nášivky od všech skupin?

Půovodní neotázka
Autorské práva k malování

Odpovědi
Lamalam

Musíš oslovit každého držitele autorských práv zvlášť. Žádné univerzální povolení neexistuje.

Cenobita

Většina symbolů, co jsou na nášivkách jsou loga a ta jsou ochranou známkou, někteří budou souhlasit zdarma, protože je to pro ně reklama, ale ne všichni proto je nutné mít souhlas. Na druhou stranu pokud je to něco jako zájmová činnost je to něco jiného jak průmyslová výroba, pak se to musí hodnotit podle velikosti produkce.

rebelwera

no bylo by to jen pro pár lidí jako zájmová činnost :)